Łukasz Kuriata, Prawo i Sprawiedliwość
Łukasz Kuriata, Prawo i Sprawiedliwość
Reklama

Działacze Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do samorządowców z Pomorza w sprawie przekazania spisu wyborców Poczcie Polskiej. Stwierdzają, że utrudnianie wyborów przez samorządy to działanie na szkodę państwa.

– To, co robią niektóre samorządy, nie przekazując spisów wyborców Poczcie Polskiej, jest działaniem na szkodę państwa – mówili na konferencji prasowej w Rumi lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości. Padły też poważne zarzuty w kierunku samorządów z powiatu lęborskiego, które nie przekazały Poczcie spisu wyborców.

W sobotniej konferencji prasowej, wzięli udział także partyjni działacze z Lęborka: radny miejski Łukasz Kuriata i Marcin Brodalski, asystent posła Piotra Müllera. Z powiatu lęborskiego spisu wyborców nie przekazały trzy samorządy: Miasto Lębork Gmina Cewice i Gmina Wicko.

WIĘCEJ: Spisu wyborców nie udostępniła Gmina Cewice oraz Gmina Wicko. Odmówiło także Miasto Lębork >>

To właśnie do samorządów Lęborka, Cewic i Wicka mocne słowa krytyki skierował lęborski radny miejski Łukasz Kuriata: – One działają na destabilizację państwa. Jesteśmy tym bardzo oburzeni. Zgodnie z ustawą covidową, operator pocztowy ma pełne prawo do otrzymania tych spisów wyborców. Oczekujemy opamiętania się i wspólnego działania w dobrym celu, żeby te wybory jednak się odbyły – stwierdza radny.

Apel PiS w sprawie wyborów prezydenckich

Apel w sprawie przekazania spisu wyborców Poczcie Polskiej wystosowali do włodarzy miast na Pomorzu działacze Prawa i Sprawiedliwości.Wiceprezydent Gdyni utrzymuje, że wydanie danych Poczcie Polskiej, byłoby złamaniem prawa.

Gepostet von TVP3 Gdańsk am Sonntag, 3. Mai 2020

Wybory prezydenckie zaplanowano na 10 maja. Trwają przygotowania Poczty Polskiej do przeprowadzenia jakiejś formy głosowania w trybie korespondencyjny. Stosowna ustawa nie została przyjęta przez polski parlament.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Fundacja Panoptykon, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Fundacja im. S. Batorego zaapelowały do wszystkich przedstawicieli administracji samorządowej o działanie zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami i powstrzymanie się od przekazania Poczcie Polskiej danych zawartych w spisach wyborców.