Drugi mecz i druga wygrana Pogoni. Po sobotnim zwycięstwie w Dębnicy Kaszubskiej w środę Pogoń pokonała w Lęborku 2:0 Diament Trzebielino i jest jedną z dwóch drużyn z kompletem punktów.

Trener Sobiesław Przybylski desygnował do gry od pierwszej minuty tę samą „jedenastkę”, która zaczęła mecz ze Skotawią, jednak tym razem kibice w Lęborku zobaczyli inny scenariusz wydarzeń. Dla gospodarzy mecz nie mógł się lepiej ułożyć. Od początku przejęli inicjatywę i już w 3 minucie kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Mariusza Kalamaszka i Sylwestra Ilanza, dośrodkowanie tego pierwszego w pole karne, gdzie piłkę strącił obrońca Oskar Jasiński, a przy dalszym słupku czekał już jego partner ze środka defensywy Marek Kozakiewicz i mocnym strzałem z bliska nie dał szans bramkarzowi.

W 65 minucie trener gości Tomasz Weber dokonał dwóch zmian, ale to roszada dwie minuty potem w składzie Pogoni przyniosła oczekiwany efekt. Na boisku pojawił się w miejsce Kołuckiego 18-letni Jakub Żmudzki. Ograł z łatwością na lewym skrzydle Andrzeja Korniaka, wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę wzdłuż bramki Stankiewiczowi, któremu pozostało dołożyć tylko nogę.

Tomasz Weber, trener Diamentu, powiedział po meczu: – O przebiegu meczu zdecydowała szybko stracona przez nas bramka, która spowodowała, że zamiast spokojnie grać piłkę, musieliśmy gonić wynik. Z przebiegu gry byliśmy równorzędnym rywalem dla Pogoni. Poszukamy punktów w innym meczach.

Sobiesław Przybylski, trener Pogoni, powiedział po meczu: – Fajnie, że w przeciwieństwie do meczu na inaugurację udało się nam zdobyć szybko gola, który ustawił mecz. W drugiej części pierwszej połowy trochę oddaliśmy inicjatywę – niedokładność, brak koncentracji i konsekwencji w grze. Po przerwie kontrolowaliśmy spotkanie. Goście 2-3 zerwali się. Przy lepszej skuteczności mogliśmy wygrać wyżej. Dobrą zmianę dał Jakub Żmudzki. Jest szeroka kadra i mogę w miarę rotować zawodnikami.

Pogoń Lębork – Diament Trzebielino 2:0 (1:0)

• Bramki: 1:0 Marek Kozakiewicz (’3), 2:0 Mateusz Stankiewicz (’69)
  • Pogoń: Skrzypczak – Bach, Jasiński, Kozakiewicz, Haraszczuk – Morawski (76 Krajnik), Kalamaszek, Witkowski (88 R.Malek) – Kołucki (67 J. Żmudzki), Stankiewicz (81 Żółtowski), Ilanz (żółta kartka)
  • Diament: Paweł Nowik – Andrzej Korniak, Karol Narloch, Artur Grzybek, Michał Reclaw ( 70 Jan Przybylski) – Rafał Żukowski, Mateusz Grzybek, Patryk Kitowski (65 Piotr Michalak), Rafał Kępa, Jakub Bronka ( 46 Tomasz Perkowski) – Piotr Jadłowski ( 65 Piotr Terefenko)
  • Sędzia: Arkadiusz Piotrowski