Reklama

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku organizuje w okresie sierpień – wrzesień 2012 r. pierwszą edycję konkursu pn. „Drewniany Produkt Pomorza”.

Adresatem konkursu są przedsiębiorstwa i osoby fizyczne z terenu województwa pomorskiego, związane z przetwórstwem drewna i zajmujące się produkcją wyrobów drewnianych, które chcą brać udział w budowaniu rynku produktów wysokiej jakości, tradycyjnych, utożsamianych z regionem. Zwycięzca otrzyma statuetkę „Liść Dębu – Najlepszy Drewniany Produkt Pomorza 2012” oraz prawo posługiwania się tym tytułem w prowadzonej działalności. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września 2012.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin dostępne są na: http://www.gdansk.lasy.gov.pl/centrum/konkursy/konkurs-drewniany-produkt-pomorza

fot. sxc.hu

Celem konkursu jest promowanie w województwie pomorskim drewna liściastego jako materiału do produkcji oraz wzmocnienie jego pozycji rynkowej. Jednym z założeń konkursu jest także identyfikacja i prezentacja najciekawszych produktów wykonanych z drewna na terenie województwa pomorskiego, które będą mogły służyć promocji regionu.

Konkurs organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu „Hardwoods are good”, realizowanego razem ze Swedish Forest Agency i partnerami z Litwy zForest Owners Association of Lithuania oraz High Competence Network z Niemiec, przy współudziale organizacji stowarzyszonych z Belgii, Rosji, Niemiec i Szwecji.