Reklama

Świetny debiut w seniorskim strzelectwie odnotowała Paula Wrońska z klubu LOK Lider-Amicus Lębork. W dzisiejszych zawodach wygrała Grand Prix Pilzna w konkurencji karabinu pneumatycznego.

Dotychczas Paula odnosiła wiele sukcesów na skalę kraju i Europy w rywalizacji wśród juniorek. Zwycięstwo w czeskich zawodach otwiera przed nią możliwość powołania na lutowe Mistrzostwa Europy seniorów, które odbędą się w fińskim Verumaki. Jednak do tego potrzebny jest jeszcze udany występ w zawodach międzynarodowych w Monachium.

fot. archiwum klubu LOK Lider-Amicus Lębork

– Wierzę, że praca jaką włożyliśmy w listopadzie i grudniu przyniesie oczekiwane wyniki zarówno w sezonie pneumatycznym jak i kulowym – powiedział Robert Biczkowski, trener LOK Lidera-Amicus Lębork, który obecnie przebywa z młodzieżą na zawodach w Wilnie.

W Pilznie dobrze wypadły także inne reprezentantki naszego kraju. Druga na podium była Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) – która zwyciężyła w piątek w tej samej co Paula konkurencji – a trzecia Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź). W finale walczyły także reprezentujące klub Śląsk Wrocław Renata Mauer-Różańska – zajęła szóstą lokatę oraz Karolina Kowalczyk, która ostatecznie zajęła siódme miejsce.