Reklama

Poniedziałkowymi zajęciami na „Orliku” przy Placu Piastowskim piłkarze Pogoni rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej, której start zaplanowano na 24/25 marca.

Przez najbliższe 2 i pół miesiąca drużyna korzystając z przyjaznej aury trenować będzie 3 razy w tygodniu. Środy i piątki to zajęcia na „Orliku”, poniedziałek stadion lub teren. Oprócz zajęć treningowych lęborski team rozegra 5 sparingów.

fot. Sławomir Łukaszuk

Aby przygoda z IV ligą lęborskiego beniaminka nie trwała tylko sezon, działacze szukają wzmocnień, przede wszystkim do formacji ofensywnych. Na pierwszym treningu pojawiło się 16 zawodników, w tym 4 testowanych. Mowa tu o napastniku z III- ligowej Granicy Kętrzyn (11 miejsce w grupie podlasko-mazursko-warmińskiej), pomocniku Cartusii Kartuzy (6 miejsce w III- lidze tzw. bałtyckiej) oraz zawodnikach z drużyn ligowych rywali Pogoni, pomocniku Murkama Przodkowo i napastniku Pomorza Potęgowo.

Jednak najbliżej półrocznego wypożyczenia do Pogoni jest bramkarz Startu Działdowo, który jednak miał półroczną przerwę w grze. Działacze nie wykluczają rezygnacji z usług niektórych zawodników z obecnej kadry.

Z drużyną Pogoni od środy trenuje także wychowanek Pogoni, 19-letni środkowy pomocnik Dawid Dmuchowski, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Aniołach Garczegorze. Z kolei do Aniołów po półrocznym wypożyczeniu na pobyt stały przeszedł 18-letni pomocnik, wychowanek Pogoni Jakub Wroński.

Z Pomorzem Potęgowo trenuje od kilku dni bramkarz Michał Skrzypczak i prawdopodobnie tego zawodnika nie zobaczymy wiosną pomiędzy słupkami lęborskiej bramki.

źródło: pogon.lebork.pl

Poprzedni artykuł„W ciemności” zamiast Sherlocka
Następny artykułPaula Wrońska zwycięża w Pilznie