Reklama

W styczniowym repertuarze Fregaty wprowadzono zmianę, dzięki której na ekranie lęborskiego kina zobaczymy nominowany do Oscara film Agnieszki Holland „W ciemności”.

Od 20 stycznia przez tydzień zamiast filmu „Sherlock Holmes: gra cieni” wyświetlany będzie polski kandydat do Oscara – „W ciemności”. Seanse codziennie od 20 do 26 stycznia o godzinie 17:15 i 20:00. Rezerwacje biletów pod numerem telefonu 59 8622-530 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.

– Osoby zainteresowane filmem „Sherlock Holmes: gra cieni” za zmianę przepraszamy i informujemy, że film ten będzie wyświetlany w terminie późniejszym – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK Fregata.

mat. prasowe / fot.Robert Palka / Fotos-Art / FORUM

Opis filmu ”W ciemności”

Film przedstawia historię rozgrywającą się w czasie drugiej wojny światowej w Polsce. Jej bohaterem jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych.

Katolik… grzesznik… drobny złodziejaszek… Leopold Socha, Polak ze Lwowa – przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

Prawdziwą historię Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów opowiada przejmujący film Agnieszki Holland „W ciemności” – polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, z wybitną rolą Roberta Więckiewicza i międzynarodową obsadą (m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem MFF w Berlinie Maria Schrader, Benno Furmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Marcin Bosak, Julia Kijowska, Michał Żurawski).

Poruszający obraz autorki „Tajemniczego ogrodu” i nominowanego do Oscara dzieła „Europa, Europa” został wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą) oraz znalazł się w ofercie dystrybucyjnej renomowanej amerykańskiej firmy Sony Pictures Classics, która ma w swoim dorobku 121 nominacji do Oscara i 27 statuetek. Scenariusz filmu zainspirowała książka Roberta Marshalla „In the Sewers of Lvov”. Wspomnienia jednej z ocalonych – Krystyny Chiger, opisane zostały w książce „Dziewczynka w zielonym sweterku”

  • Reżyseria: Agnieszka Holland
  • Obsada: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Krzysztof Skonieczny, Benno Furmann, Marcin Bosak, Maria Schrader, Herbert Knaup, Julia Kijowska, Michał Żurawski
  • W ciemności, dramat, Niemcy, Kanada, Polska, 2011, 145 min

Ceny biletów: 13 (normalny), 12 (ulgowy) i 11 (zamówienia zbiorowe powyżej 15 osób). Rezerwacji można dokonywać codziennie od 10 do 13 pod numerem telefonu 059 8622-530. Kasa przy ulicy Gdańskiej 12 jest czynna codziennie na godzinę przed każdym seansem.

Poprzedni artykułPoezja miłosna „Szeptem”
Następny artykułPrzygotowania Pogoni do wiosny