Reklama

W sobotę 7 stycznia na Hali Widowiskowo – Sportowej w Lęborku odbył się I Noworoczny Turniej Charytatywny FILIP CUP 2012. Celem tej charytatywno – sportowej imprezy była pomoc dla Filipa Czaji, młodszego brata zagorzałego kibica Pogoni Lębork.

fot. Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne

W imprezie organizowanej przez Sebastiana Myszk, Miasto Lębork, Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne oraz Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lębork uczestniczyło 10 juniorskich zespołów z terenu całego Pomorza, które rozegrały zawody na bardzo wysokim poziomie. Turniejowi przyglądała się liczna rzesza kibiców, którzy głośnym dopingiem zagrzewali młodych piłkarzy.

Najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół Salos Słupsk, który w wielkim finale pokonał Kaszubię Kościerzyna 4:1. W spotkaniu o 3miejsce Gryf Słupsk pokonał Jantar Ustkę 1:0. Tytuł najlepszego strzelca turnieju odebrał Damian Kapciński z Salosu. Najlepszym golkiperem został Artur Styp-Rekowski z Kaszubii. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsza czwórka turnieju oraz wyróżnieni zawodnicy puchary, które wręczali obecni na turnieju Burmistrz Miasta Lębork, Pan Witold Namyślak , prezes Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo – Kulturalnego, Piotr Klecha oraz sponsorzy.

– Filipowi pomagamy po raz kolejny i mamy zamiar ten zwyczaj podtrzymywać. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że potrzeb jest o wiele więcej, to chcemy wnieść chociaż odrobinę radości w jego życie – mówił po turnieju Łukasz Hrycyk, prezes stowarzyszenia kibiców Pogoni. Piłkarzy przez całą imprezę dopingowało kilkudziesięciu lęborskich kibiców.

– Ten turniej to wspaniała inicjatywa, Filip jest zachwycony. Chciałam podziękować wszystkim za dzisiejszą imprezę i 1% odprowadzany co rok przez ludzi dobrej woli, których w Lęborku nie brakuje – mówiła po turnieju mama Filipa.

Więcej informacji o Filipie, oraz o tym jak można mu pomóc na stronie www.filipczaja.infocity.pl.

Sponsorami turnieju byli: Wiesława i Andrzej Peplińscy z firmy PRĄDEX, METAL ROM, GOVICAR. Sędziami zawodów byli: Sebastian i Andrzej Myszk, Adam Bartosiak, Piotrowski Arkadiusz. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na turnusy rehabilitacyjne i rehabilitanta Filipa.

Końcowa kolejność turnieju FILIP CUP:

1. Salos Słupsk
2. Kaszubia Kościerzyna
3. Gryf Słupsk
4. Jantar Ustka
5. Gedania Gdańsk
6. Anioły Garczegorze
7. Pogoń Lębork
8. Prądex Lębork
9. Bytovia Bytów
10. Gwardia Koszalin

Galeria

[nggallery id=112]

fot. pogon.lebork.pl