Reklama

6 zespołów reprezentujących lokalne ligi wzięło udział w pierwszych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów. Zawody odbyły się 16 i 17 maja w lęborskiej Miejskiej Hali Sportowej. Honorowym patronatem imprezę objął marszałek województwa pomorskiego.

Zespoły zostały podzielono na dwie grupy. Lębork reprezentowały dwa zespoły – mistrz ALS z zeszłego sezonu Romek Lębork oraz tegoroczni mistrzowie Dream Team. W mistrzostwach udział wzięły także drużyny: Elpas Dżamba Żukowo, Kunikowski i Spółka Kartuzy, AWKS Wejherowo oraz AZS Luzino.

Podczas pierwszego dnia turnieju odbyły się mecze grupowe. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły Romek Lębork i Elpas Dżamba Żukowo, w drugim Dream Team i Kunikowski Kartuzy. Zwycięsko wyszli z tych potyczek lęborczanie awansując do finału.

[nggallery id=64]

Mecze o 3 miejsce i finał rozegrano w niedzielę. W meczu o brązowy medal zmierzyły się Elpas Dżamba Żukowo i Kunikowski Kartuzy. Z pojedynku zwycięsko wyszli zawodnicy z Kartuz pokonując Żukowo bez większych problemów.

Tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego wywalczyli zawodnicy Romka Lębork, którzy po wyrównanym i obfitującym w wiele ciekawych akcji meczu pokonali zdecydowanie młodszy zespół Dream Team.

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Pierwsza trójka dodatkowo nagrodzona została medalami oraz drobnymi upominkami. Uhonorowano także najlepszych zawodników poszczególnych drużyn oraz wyłoniono najlepszego rozgrywającego, którym został Mateusz Bieniasz-Krzywiec z Dream Team oraz najbardziej wartościowy gracz mistrzostw Rafał Dawid z Romek Lębork. Obaj otrzymali statuetki i upominki od organizatorów: SPS Lębork, AWKS Wejherowo i CSiR Lębork. Mistrzostwa odbywały się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Romek Lębork
  2. Dream Team
  3. Kunikowski i spółka Kartuzy
  4. Eplas Dżamba Żukowo
  5. AWKS Wejherowo
  6. AZS Luzino