Patryk Jendrzejewski i Marek Prądziński – zawodnicy pierwszoligowej drużyny tenisa stołowego Pogoni Lębork, rywalizowali w miniony weekend w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Zawierciu.

Patryk awansował do OTK po zwycięstwie w styczniowym III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym seniorów. W Zawierciu rywalizował w grupie A z Piotrem Chmielem, Marcinem Czerniawskim, Zbigniewem Kaczmarkiem oraz Patrykiem Lebek. Mimo iż grał ze starszymi od siebie zawodnikami klubów występujących w ekstraklasie, Jendrzejewski zajął pierwsze miejsce w grupie, zwyciężając wszystkie mecze. W losowaniu 1/8 finału trafił na Pawła Chmiela, który pokonał lęborskiego zawodnika 4:0. W klasyfikacji końcowej turnieju Patryk Jendrzejewski znalazł się na 13. pozycji.

Patryk Jendrzejewski zajął w III OTK 13. pozycję / fot. Piotr Boniaszczuk
Patryk Jendrzejewski zajął w III OTK trzynastą pozycję. / fot. Piotr Boniaszczuk

Marek Prądziński jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem I Ligi Północ. W swojej grupie na OTK zajął drugie miejsce i wziął udział w turnieju pocieszenia. Pierwszy pojedynek zwyciężył 3:2 grając z Pawłem Fertikowskim. W kolejnym meczu, przegrał z Tomaszem Lewandowskim 2:3. Ostatecznie zajął 23. pozycję w turnieju.