Reklama

Wśród wielu wydatków inwestycyjnych w budżecie Lęborka na 2009 rok znalazły się te związane ze Stadionem Miejskim. Sportowy obiekt czeka kolejna modernizacja.

Wykonany zostanie kolejny etap remontu budynku sędziowskiego. W  zeszłym roku wymieniono pokrycie dachu, tym razem roboty prowadzone będą wewnątrz budynku. Finału prac możemy spodziewać się w okresie letnim. Zgodnie z licencyjnym czwartoligowym protokołem pokontrolnym Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i policji, do 30 czerwca 2009r. na lęborskim stadionie powinien powstać płot rozdzielający boisko główne od boiska bocznego. Będzie on biegł wzdłuż starego, nieistniejącego już płotu, a jego budowa ma zwiększyć bezpieczeństwo na obiekcie. – Miasto przyznało na ten cel 60 tys. zł. Niebawem ogłosimy przetarg na wykonanie płotu. Czasu jest niewiele, ale do połowy roku powinniśmy zdążyć – mówi Marian Borek dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Kibice od lat czekają na remont trybun. / fot. Mateusz Janiec
Kibice od lat czekają na remont trybun. / fot. Mateusz Janiec

W planach na ten rok jest również oczyszczanie i malowanie ogrodzenia boiska głównego, a także wykonanie nowych zadaszonych boksów na boisku bocznym. Na stadion zostanie zakupiona nowa kosiarka samobieżna. Nieznany jest jeszcze zakres modernizacji trybun. W budżecie CSiR zarezerwowano środki na montaż nowych siedzisk na głównej trybunie. Optymalnym rozwiązaniem byłby jednorazowy montaż kilkuset siedzisk. Przyznane na ten cel środki finansowe pozwalają na wykonanie mniejszego zakresu robót. Na dziś nie jest znany termin wykonania i ilość nowych siedzisk. Docelowo plastikowych siedzeń byłoby na lęborskim stadionie około 900. Likwidacji uległyby wszystkie drewniane, często w złym w stanie ławki.

Bardzo cieszy mnie fakt, że burmistrz Klata regularnie przeznacza określone kwoty na modernizację stadionu. Nie są to jakieś olbrzymie inwestycje, ale… tak krawiec kraje, ile materiału staje! – komentuje Piotr Kalkowski długoletni fan Pogoni. – Z racji tego, że jestem spikerem na naszym stadionie, wiem w jakim stanie znajduje się budynek sędziowski od wewnątrz i ogrodzenia stadionu. Bardzo dobrze się stało, że obie te rzeczy uda się wkrótce zmodernizować.

W zeszłym roku zamontowano oświetlenie treningowe na płycie bocznej. / fot. pogon.lebork.pl
W zeszłym roku zamontowano oświetlenie treningowe na płycie bocznej. / fot. pogon.lebork.pl

Władze miejskie zamiast gruntownej przebudowy stadionu, poszły drogą mniejszych, corocznych modernizacji. Pod koniec ubiegłego roku obiekt wzbogacił się o długo oczekiwane oświetlenie treningowe na płycie bocznej. Wyremontowano dach na budynku sędziowskim, w klubowej kawiarence pojawiły się nowe stoły i krzesła. W planach na kolejne lata jest sztuczne nawadnianie płyty głównej i wykonanie kosztownego ogrodzenia zewnętrznego stadionu. W dalszej perspektywie rozważa się budowę na terenie przy basenie boiska ze sztuczną nawierzchnią typu „Orlik”, które teoretycznie mogłoby być bazą do rozbudowy w pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

źródło: pogon.lebork.pl
Poprzedni artykułKonkurs poezji miłosnej
Następny artykułPogoń na III OTK