Reklama

Plac Sportów Miejskich w Parku im. M. Michalskiego zostanie przywrócony na swoim miejscu i będzie rozbudowany. Komunikat w tej sprawie wydał Urząd Miejski w Lęborku.

W poniedziałek oburzenie mieszkańców wywołały rozpoczęte prace nad likwidacją placu sportów. Zapowiedziano też, że zostanie on ustawiony w innym miejscu. Użytkownicy zapewniali, że wystarczyło odświeżenie urządzeń i zdecydowanie sprzeciwili się przenosinom. Projekt rozbudowy placu o nowe urządzenia w 2020 roku ponad 660 mieszkańców poparło w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

We wtorek rano odbył się protest młodzieży w sprawie przenosin urządzeń do ćwiczeń na teren Szkoły Podstawowej nr 7, po którym młodzi ludzie z transparentami udali się w pochodzie pod ratusz. Tam spotkał się z nimi burmistrz Witold Namyślak, który przekazał, że urządzenia po remoncie wrócą do pierwotnej lokalizacji.

W tym samym czasie na oficjalnej stronie internetowej miasta Lęborka ukazał się komunikat o Placu Sportów Miejskich o następującej treści:

„Plac Sportów Miejskich w Parku im. Michalskiego zostanie rozbudowany.

W związku z różnymi przekazami medialnymi związanymi z remontem Placu Sportów Miejskich w Parku im. Michalskiego Urząd Miejski w Lęborku informuje, że urządzenia do ćwiczeń są obecnie w remoncie i powrócą po naprawie do Parku im. Michalskiego. Dodatkowo w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego w tym roku dojdzie do rozbudowy Placu Sportów miejskich o nowe elementy do ćwiczeń.”

W sprawę zaangażowali się radni miejscy. Marcin Grudziński w opublikowanym nagraniu określił sytuację jako przykrą i wynikającą z błędu urzędników.

Wygląda na to ,że miejsce spotkań młodzieży zostanie w tym samym miejscu po renowacji i naprawie urządzeń. Edit: Burmistrz w mojej obecności spotkał się z młodzieżą i zapewnił ,że po renowacji urządzeń plac sportów miejskich pozostanie w Parku Michalskiego.

Opublikowany przez Marcina Grudzinskiego Poniedziałek, 22 maja 2023
Poprzedni artykułLęborczanin Krzysztof Dawidowski z różańcem w dłoni wędruje polskim wybrzeżem
Następny artykułPrzebudowa drogi powiatowej z Pogorzelic do Unieszyna na ukończeniu