Reklama

Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że od poniedziałku 10 października br., w godzinach popołudniowych ruch samochodów jadących w kierunku Wejherowa zostanie przekierowany na fragment drogi ekspresowej S6. Pojazdy przejadą dwupasmową drogą do najbliższego węzła w Strzebielino i krótkim łącznikiem wrócą na drogę krajową nr 6. To kolejny etap prac budowlanych związanych z budową S6 Bożepole Wielkie – Luzino.

Planowane przełożenie ruchu umożliwi kontynuację robót budowlanych na obecnym przebiegu DK6, która po oddaniu do ruchu S6 stanie się drogą wojewódzką. W ramach umowy na realizację ekspresówki GDKiA przystosujemy starą drogę do standardów dróg wojewódzkich. Jak informują drogowcy przekrój jezdni zostanie dostosowany do mniejszego natężenia ruchu, poprawiona będzie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz uzupełnione zostanie oznakowanie. Wprowadzane zmiany w organizacji ruchu umożliwią kontynuację prac budowlanych na DK6 pomiędzy Bożepolem Wielkim i Strzebielinem.

Uruchomienie wszystkich trzech odcinków drogi ekspresowej S6 o łącznej długości 41 kilometrów planowane jest na jesień tego roku. Niestety inwestycja od pierwotnego terminu ma już ponad roczne opóźnienie. Całkowity koszt budowy drogi na odcinku od Bożegopola Wielkiego do Gdyni Wielki Kack wynosi ponad 2 mld zł.

Poprzedni artykułZarwał się balkon z mieszkańcami na pokładzie
Następny artykułHulajnogi elektryczne od dziś można wypożyczać w Lęborku