Reklama

10 października E-hulajnogi TIER, mają mieć swój debiut w Lęborku! Jak pisze firma TIER, globalny lider mikromobilności ich e-hulajnogi mają zmienić naszą lokalną mobilność na dobre.

Operator zachęca do korzystania z proekologicznej formy transportu oraz przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z udostępnionych pojazdów. E-hulajnogi będą dostępne w Lęborku czasowo, a okres testowy potrwa do 22 listopada 2022 r.

„Bardzo się cieszymy, że użytkownicy Lęborka będą mieli możliwość przetestować neutralne klimatycznie e-hulajnogi TIER i poznać współdzielone rozwiązania uzupełniające sieć komunikacji publicznej. Zrównoważona mobilność jest dla nas bardzo ważna, a dywersyfikacja środków transportu to kluczowy element na drodze do zmiany nawyków komunikacyjnych na dobre” – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Generalny Europy Środkowo-Wschodniej.

Operator e-hulajnog przypomina, że poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, musimy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu. Zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu, a zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg. Na co dzień o porządek w przestrzeni miejskiej dba zespół operacyjny marki. Istnieje również możliwość samodzielnego zgłoszenia niepoprawnie pozostawionej hulajnogi za pośrednictwem infolinii operatora: +48 22 627 93 66 lub w aplikacji TIER.

Ścieżka rowerowa również dla e-hulajnóg? Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką użytkownik e-hulajnogi może się przemieszczać to 20 km/h. Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.

Jak zacząć jeździć TIER? Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER należy pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać swoją metodę płatności. Następnie należy znaleźć e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokować skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę należy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuścić podpórkę, otwórzyć aplikację TIER i dotknąć przycisku „Zakończ przejazd”. Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 65 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3 zł.

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest Zmiana Mobilności Na Dobre. Udostępniając mieszkańcom szereg współużytkowanych, lekkich pojazdów elektrycznych, od e-hulajnóg po e-rowery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów. TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence’a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 260 miastach w 22 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej słusznego i zrównoważonego rozwiązania w kwestii mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.

Inwestorami spółki TIER są między innymi SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital, White Star Capital oraz polski fundusz inwestycyjny Market One Capital. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tier.app.

Poprzedni artykułOtwierają węzeł S6 Bożepole Wielkie. Na ukończenie drogi jeszcze poczekamy
Następny artykułZamrożone ceny prądu, czyli warto oszczędzać