Reklama

Grzegorz Bednarczyk został dziś oficjalnie trenerem seniorskiej drużyny Pogoni Lębork.

48-letni trener związany jest od początku ze słupską piłką. Przez 8 ostatnich lat z krótką przerwą na Wybrzeże Objazda prowadził pierwszy zespół Gryfa Słupsk, którego jest wychowankiem.

W Gryfie Grzegorz Bednarczyk zaczął przygodę jako junior w roku 1989 i przez praktycznie całą zawodniczą karierę był związany z tym klubem. Prawie, bo w sezonie 1999/2000 grał wiosną w Pogoni Lębork. W Pogoni u trenera Jarosława Kotasa G. Bednarczyk zagrał w III lidze w 18 spotkaniach zdobywając przy tym 8 bramek. Zadebiutował w wygranym przez Pogoń 3:2 meczu z Bałtykiem, gdzie na powitanie z lęborską publicznością zdobył 2 bramki! Po pół roku wrócił do Gryfa, w latach 2004-2006 grał także w Sławie Sławno.

Trener Bednarczyk w swojej pracy stawia na odpowiedzialność, zaangażowanie i cechy wolicjonalne. Od 2015 roku posiada licencję trenerska UEFA „A”.

– Praca w Pogoni to dla mnie duże doświadczenie. Do tej pory pracowałem tylko w słupskiej piłce a teraz przyszedł czas by sprawdzić się w innym klubie z innymi zawodnikami. Jest to dla mnie motywujące. Przychodzę by poprawić sytuacje drużyny w tabeli – mówił przy podpisaniu umowy dziś nowy trener.

Grzegorz Bednarczyk obserwował nasz zespół w niedzielnym spotkaniu 5. kolejki w Chojnicach z rezerwami Chojniczanki. Z zawodnikami spotka się po raz pierwszy jutro na wtorkowym treningu. W środę (31.08) poprowadzi Pogoń w ligowym spotkaniu ze Spartą Sycewice.