Reklama

Jeśli chcesz zmienić pracę lub po prostu szukasz sposobu na poprawę swoich finansów osobistych, dobrym sposobem może być nowy pomysł na biznes z wykorzystaniem nastawionej na sprawną realizację franczyzą. Podpowiadamy, jaki biznes franczyzowy warto wybrać w obecnych niepewnych czasach.

Własny pomysł na biznes czy raczej franczyza?

Planując rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej powinniśmy gruntownie rozważyć, czy jesteśmy zdecydowani postawić na własny niepowtarzalny pomysł na biznes, czy raczej skorzystać z już dostępnego na rynku doświadczenia i wybrać ciekawą ofertę franczyzy. Jeśli zdecydujesz się na biznes w autorskim wydaniu, musisz wziąć pod uwagę duże ryzyko, że Twój pomysł nie wypali i okaże się porażką. Cała odpowiedzialność za plan biznesowy oraz jego realizacja spocznie tylko i wyłącznie na Tobie. Często trudno także znaleźć wsparcie wśród osób najbliższych, które mogą postrzegać nową firmę jako zbędne ryzyko i będą zachęcać Cię do np. trzymania się etatu w korporacji.

Osoba z dużym poczuciem odpowiedzialności, która mimo swoich wątpliwości chciałaby rozpocząć własną działalność i otworzyć firmę powinna rozważyć czy w tym przypadku wszystkie jej oczekiwania spełni franczyza. Koncepcja skorzystania z gotowego rozwiązania zapewnia nam wiele ułatwień już na starcie. Jest to szczególnie ważne jeśli stawiasz na branżę, w której jest duża konkurencja. Znalezienie atrakcyjnej franczyzy pozwoli zrealizować nasz pomysł z dużym wsparciem i gotowymi narzędziami.

Jaki biznes franczyzowy powinieneś wybrać?

Ostatnie lata pokazały nam jak nieprzewidywalne zdarzenia mogą realnie wpływać na na mniejsze i większe firmy działające wokół nas. Wiele małych sklepów lub punktów usługowych zostało zamknięte z powodu odpływu klientów. Istnieją jednak branże, w których bez względu na wydarzenia wokół, zapotrzebowanie jest zawsze wysokie.

Branżą odporną na kryzysy jakich doświadczyliśmy w ostatnich latach jest zdecydowanie biznes przesyłek kurierskich. bez względu na to co dzieje się na świecie ludzie zawsze będą robić zakupy i potrzebuję kogoś kto im je dostarczy. Kurier to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych wakatów na rynku pracy. Sprawna logistyka przesyłek kurierskich zarówno hurtowych jak i detalicznych jest podstawą niemal każdego biznesu wytwórczego oraz usługowego. Obserwujemy także rosnącą popularność punktów kurierskich, dzięki którym odbiorcy mogą sami decydować kiedy paczka trafi w ich ręce.

Pomysł na franczyzę – własny punkt kurierski

Rozważając jaki biznes franczyzowy chcemy wybrać należałoby wziąć pod uwagę koszt takiej inwestycji. Wśród tych najbardziej atrakcyjnych jest na przykład własny punkt przesyłek kurierskich, który możemy otworzyć inwestując zaledwie kilkanaście tysięcy złotych. Większość franczyzobiorców punktów kurierskich dopiero odkrywa tę branżę i jest ona dla nich całkowitą nowością. Mimo to z powodzeniem się w niej realizują i odnoszą sukcesy. Miesięczne zarobki w takim punkcie mogą wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jedynie od naszych indywidualnych wyborów zależy jak duży biznes stworzymy wykorzystując do tego wybraną franczyzę.

Wybierając biznes franczyzowy otrzymujemy niezbędną wiedzę w postaci sprawdzonego know-how, która pozwoli nam z sukcesem rozpocząć działalność. Najczęściej jest to model biznesowy sprawdzony już w kilkuset punktach na terenie kraju. Bez znaczenia jest wielkość ośrodka, w którym planujesz otworzyć swój punkt przesyłek kurierskich. Wszystkie zalecenia można dopasować w ramach otwartego modelu franczyzowego. Duża swoboda działania pozwala dopasować ceny tak aby zwiększyć zarobki na rynku lokalnym. Należy także pamiętać, że każdy franczyzobiorca korzysta ze wsparcia opiekunów, którzy podczas całego okresu współpracy odpowiadają na nasze pytania i pomagają załatwiać formalności oraz pokonywać trudności startującego biznesu.

Chcę założyć własny punkt kurierski z franczyzą – jak zacząć?

Jeśli podjąłeś już decyzję i wiesz, że franczyza to dla Ciebie dobry wybór, pora na realizację kolejnych kroków. Z pomocą doświadczonego opiekuna dokonasz analizy biznesowej w swojej miejscowości. Możesz już teraz zastanowić się, jaki lokal byłby dobry do prowadzenia punktu przesyłek kurierskich. Pamiętaj, że dobrze jeśli znajduje się on w miejscu dużego ruchu np. w pobliżu przystanków transportu publicznego. Dobrze także jeśli w pobliżu jest parking, z którego będą mogli korzystać klienci. Później przyjdzie czas na założenie działalności gospodarczej i podpisanie prostej umowy z franczyzodawcą. Kolejne etapy zrealizujesz znów z pomocą zaufanych doradców.

Biznes franczyzowy to dobry wybór o czym przekonało się już wiele osób korzystających z takiego modelu działalności. Jeśli podjąłeś już decyzję – wykonaj kolejny krok i przystąp do działania.

Poprzedni artykułKolejne problemy przy budowie drogi S6 na zachód od Lęborka. Wycofał się jeden z wykonawców?
Następny artykułUroczyste obchody Dnia Niepodległości Ukrainy w Lęborku