Reklama

Firma Polaqua na trzy dni przed wyznaczonym terminem wycofała się z podpisania umów o wartości ponad miliarda złotych na wygrane przez siebie przetargi na budowę odcinków S6 Koszalin – Sławno i Sławno – Słupsk. Jak poinformowała GDDKiA, oznacza to konieczność powtórnego badania ofert.

Kwestia budowy dwóch odcinków drogi ekspresowej S6 toczy się od dłuższego czasu. Otwarcie ofert nastąpiło pod koniec grudnia. Na budowę odcinka Koszalin – Sławno wpłynęło dwanaście, natomiast dla odcinka Sławno – Słupsk dziesięć ofert. GDDKiA bada oferty pozostałych oferentów, cała procedura jednak się przeciągnie.

Co na pozostałych odcinkach? Wciąż trwa walka z czasem nad uruchomieniem odcinka Bożepole Wielkie – Gdynia. Największe opóźnienia są w okolicach Gdyni i Obwodnicy Trójmiasta.

W ciągu kilku tygodni powinny za to rozpocząć się prace drogowe przy lęborskim fragmencie ekspresówki czyli 22-kilometrowym odcinku Leśnice – Bożepole Wielkie. Przetarg na ten fragment S6 wygrała firma Budimex. Kontrakt w formule zaprojektuj i wybuduj warty jest 718.669.944,83 zł. Zgodnie z zawartą 29 lipca 2021 roku umową zakończenie robót drogowych ma nastąpić do 29 czerwca 2025 roku.

Poprzedni artykułKierunek słońce – jak najlepiej ustawić panele fotowoltaiczne?
Następny artykułJaki biznes franczyzowy w 2022?