Reklama

Trasa Kaszubska, czyli odcinek drogi ekspresowej S6 pomiędzy Gdynią a Bożympolem Wielkim, miała zostać otwarta pod koniec czerwca br. Aktualnie nadal jednak przypomina wielki plac budowy. Opóźnienie ma wynieść kilkanaście tygodni. Kiedy więc kierowcy będą mogli skorzystać z nowej drogi? Sprawdzili to analitycy STS.

Jeszcze w maju rzecznik rządu Piotr Müller zapowiadał, że Trasa Kaszubska zostanie otwarta przed wakacjami, aby odciążyć trójmiejskie drogi przed szczytem sezonu. Nie nastąpiło to jednak do dziś i nic nie wskazuje na to, aby optymistyczny scenariusz odkorkowania m.in. Wejherowa, Redy i Rumi tego lata miał się spełnić. W tym momencie w pełni gotowy jest tylko 10-kilometrowy odcinek Szemud-Luzino, oddany do użytku w maju. Jak długo trzeba będzie jeszcze poczekać na dokończenie Trasy Kaszubskiej?

Według analityków STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, najbardziej prawdopodobne jest oddanie Trasy Kaszubskiej do użytku do końca października 2022 roku. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.32, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 116,16 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Optymiści, wierzący, że nowym odcinkiem pojadą jeszcze w te wakacje, mogą zyskać więcej. Kurs na to, że droga zostanie otwarta do końca sierpnia wynosi 2.90, a to znaczy, że za każde postawione 100 zł można wygrać aż 255,20 zł.