Reklama

Minął okres przejściowy rozliczania prosumentów i od 1 lipca 2022 r. funkcjonuje nowy system tzw. net-billing.

W tym systemie prosumenci będą rozliczani na podstawie zakupu i sprzedaży energii w oparciu o wartość energii ustaloną docelowo wg ceny z Rynku Dnia Następnego (RDN).

Podczas wzmożonej produkcji prądu przez instalację wygenerowane zostaną nadwyżki energii, które będzie można sprzedać operatorowi, jednak w okresie, gdy instalacja będzie produkowała mniej energii, będzie trzeba ją kupić – cena zakupu energii będzie przeliczana przez obowiązującą prosumenta taryfę operatora. Zakupu energii będzie można dokonać korzystając ze środków ze sprzedaży zgromadzonych na tzw. depozycie prosumenckim.

Analizując nowe zasady rozliczania, warto skorzystać z doświadczenia fachowców. Firma Leszczyński Systems oferuje pomoc w załatwianiu wszelkich formalności związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej. Należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

Poprzedni artykułLos lęborskiego czołgu praktycznie przesądzony
Następny artykułElektromobilność na dobre wkracza do powiatu lęborskiego