Reklama

W trudnej sytuacji finansowej, łatwo stracić rozsądek i podjąć niekorzystne decyzje dotyczące zaciąganych zobowiązań. Specjaliści z kancelarii Vestra realizującej projekt Nabici w długi wyjaśniają, co zrobić, kiedy wpadnie w spiralę zadłużenia.

W dzisiejszych czasach już nie tylko banki udzielają kredytów i pożyczek. Stały wzrost konsumpcjonizmu i cen w Polsce, zaowocował także w pojawieniem się szeregu instytucji finansowych oferujących udzielenie pożyczek na większą lub mniejszą kwotę. Świadomość finansowa społeczeństwa niestety nadal jest niewielka. Ponadto część osób nie posiada zdolności kredytowej do zaciągnięcia pożyczki w banku, wobec czego skuszona hasłami „pożyczka bez BIK”, „pieniądze od ręki bez żadnych formalności”, itp. udaje się do takiej instytucji finansowej, często nie zdając sobie sprawy na czym polega działalność owej instytucji i jaki haczyk kryje się pod hasłem szybkiej pożyczki na dowolny cel, bez jakichkolwiek formalności. Niektóre firmy oferują nawet wypłatę gotówki bez wychodzenia z domu za pośrednictwem pracownika firmy, który pożyczoną gotówkę wypłaci w miejscu zamieszkania klienta.

Bank a firma pożyczkowa to nie to samo, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Pierwsza z instytucji prowadzi działalność w oparciu o Prawo Bankowe, druga natomiast na podstawie Kodeksu Cywilnego, a nie są to jedyne różnice, jakie występują między bankiem a firmą pożyczkową. Niestety zaciągnięcie pożyczki w tzw. chwilówce często wiąże się z bardzo wysokim kosztem i oprocentowaniem. Jako firma od lat zajmująca się skutecznym oddłużaniem i pomocą osobom borykającym się z problemami finansowymi, zalecamy szczególną ostrożność przy korzystaniu z tego typu ofert. Może bowiem okazać się, że pożyczając nawet drobną kwotę, zobowiązani będziemy oddać jeszcze raz tyle. Do tego dochodzi agresywny marketing. Kończąc spłatę jednej pożyczki, klienci firm namawiani są na dobieranie kolejnych kwot, systematycznie powiększając swoje zadłużenie. W pewnym momencie okazuje się, że wiele klientów firm pożyczkowych jest tak zadłużona, że nie jest już w stanie spłacać zaciągniętych zobowiązań. W takich przypadkach instytucje finansowe sprzedają długi firmom windykacyjnym, a ich klienci, nękani są przez windykatorów, często w sposób niekoniecznie zgodny z prawem.

O tym, czym jest firma windykacyjna i jak skutecznie bronić się przed atakiem windykatorów, dowiesz się w kolejnym artykule. Jeżeli natomiast już dzisiaj borykasz się z trudną sytuacją finansową i jesteś notorycznie nękany przez firmy windykacyjne, zgłoś się do nas. Zapewnimy Ci skuteczną pomoc i wsparcie, a także pomożemy Ci wyjść z zadłużenia.

Poprzedni artykułNowa interaktywna wystawa w lęborskiej Wieży Ciśnień
Następny artykułPlanują nowe duże osiedle mieszkaniowe w Lęborku