Reklama

W nowej edycji programu „Moje Ciepło” z końcem kwietnia br. rozpocznie się nabór wniosków na dotacje na zakup i montaż pomp ciepła. Wartość pojedynczej bezzwrotnej dotacji będzie opiewać na kwotę od 7 do 21 tys. zł, czyli od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Dofinansowanie dotyczy powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła, wykorzystywanych albo do samego ogrzewania domu, albo w połączeniu z jednoczesnym zapewnianiem ciepłej wody użytkowej. Wnioski mogą składać właściciele tylko tych domów, które spełniają podwyższone standardy energetyczne – o 10–20% wyższe, niż zakłada standard WT 2021. Uprzywilejowaną grupą będą posiadacze Karty Dużej Rodziny, którzy mogą liczyć nawet na 45% dofinansowania na zakup i montaż pompy. Jednym z wymogów programu jest to, by instalacje grzewcze miały parametry zasilania nie wyższe niż 35 stopni.

Środki na obsługę programu „Moje Ciepło” będą pochodzić z Funduszu Modernizacyjnego.

Firma Leszczyński Systems oferuje pomoc w załatwianiu wszelkich spraw technicznych i formalności związanych z montażem pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. Należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

Poprzedni artykułNie marnuj znicza – akcja na lęborskim cmentarzu wciąż trwa
Następny artykułENCOR — nowy moduł PV w rodzinie Corab już dostępny