Reklama

Tak wygląda wizualizacja przyszłego Centrum Usług Społecznych (CUS) przy ulicy Okrzei w Lęborku. Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą prace budowlane mają się zakończyć w połowie sierpnia 2022 roku.

Nowa placówka powstanie na bazie obiektu po byłej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej (tzw. Dom Małego Dziecka).

W budynku CUS swoje miejsce znajdą m.in.: Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Punkt Wsparcia Rodziny i Dziecka i Klub Seniora.

Centrum będzie świadczyło również usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania. W ramach Centrum będą się odbywały konsultacje oraz świadczone będzie poradnictwo specjalistów, m.in.: psychologów, psychotraumatologów, doradców zawodowych, czy mentorów – specjalistów w zakresie pracy z rodziną i kandydatami na rodziny zastępcze. Do dyspozycji będą różne formy wsparcia w ramach terapii i mediacji.

Starostwo Powiatowe w Lęborku na realizację projektu „Centrum usług społecznych w powiecie lęborskim” otrzymał ponad 9,3 mln zł środków unijnych od Zarządu Województwa Pomorskiego oraz 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ważnym elementem projektu jest duża przebudowa budynku na potrzeby Centrum Usług Społecznych. Obejmuje ona  przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku oraz adaptację pomieszczeń na potrzeby CUS wraz z rozbiórką dwóch budynków gospodarczych oraz wiaty śmietnikowej Zrealizuje ją firma Concept Bau. Koszt prac wyceniono na 6 mln 169 tys. 535 zł. Na zrealizowane roboty wykonawca udzieli zamawiającemu 60-miesięcznej gwarancji.

W Starostwie Powiatowym w Lęborku uroczyście podpisano właśnie umowę na prace budowlane.

Poprzedni artykułPodpalacz kamienicy w Lęborku znów przed sądem. Grozi mu dożywocie
Następny artykułTrzeba się spieszyć z instalacją fotowoltaiki. W 2022 roku istotne zmiany w prawie