Reklama

Pod koniec października Sejm w błyskawicznym tempie przyjął nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii, która zakłada zmianę system prosumenckiego z modelu opustów na sprzedażowy. 2 listopada ustawa trafiła do komisji senackich. Z projektu dowiadujemy się, kiedy zaczną obowiązywać nowe zasady – to istotna informacja dla osób planujących montaż instalacji fotowoltaicznej.

Według najnowszych informacji, system opustów będzie obowiązywał do 31 marca  2022 roku, a od 1 kwietnia w życie wejdzie net-billing. W związku z tym, aby skorzystać z opustów na aktualnych warunkach, należy do końca marca 2022 zamontować i przyłączyć instalację oraz złożyć wniosek do zakładu energetycznego.

Tym, którzy chcą się zabezpieczyć radzimy, aby już teraz podpisali umowę z instalatorem na montaż instalacji i zobowiązali go, aby do 31 marca 2022 wysłał powiadomienie do właściwego organu.

Firma Leszczyński Systems oferuje pomoc w załatwianiu wszelkich formalności związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej. Należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]
Poprzedni artykułCentrum Usług Społecznych w Lęborku. Poznaliśmy terminy przebudowy
Następny artykułPrzy Pułaskiego układana jest kanalizacja deszczowa pod budowaną ulicą