Reklama

Dobre informacje o adaptacji auli „Mechanika” padły na niedawnych obradach Rady Powiatu.

Temat na sesji wywołał radny Patryk Bianga. Wcześniej o konieczności adaptacji hali sportowej lub auli na np. cele koncertowe mówili miejscy radni.

Jest szansa na modernizację największej sali widowiskowej w Lęborku pod kątem imprez kulturalnych i innych.

Starosta Alicja Zajączkowska przypomniała z mównicy perypetie z aulą w ostatnich latach i zadeklarowała działania mające przywrócić aule do świetności.

 – Jak państwo pamiętacie aula przez jakiś czas była zamknięta, nie mogły się tam odbywać nawet studniówki. W ubiegłym roku wydaliśmy około 240 tysięcy złotych i wykonaliśmy cały system zabezpieczeń przeciwpożarowych. W tej chwili aula może normalnie funkcjonować. Wróciliśmy też do starego projektu sprzed 6 lat, gdzie zastanawialiśmy się jak ta sala powinna być przebudowana, żeby wykorzystać wszystkie jej walory. Jest to bardzo dobra sala jeżeli chodzi o akustykę więc niewiele tam trzeba zrobić dodatkowych rzeczy żeby ona mogła funkcjonować. Oczywiście chciałoby się aby scena była bardziej technicznie przygotowana, wysuwana. Chcielibyśmy aby były tam odpowiednie szatnie. W tej chwili mogą odbywać się tam koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Są dwa źródła z których spodziewamy się pozyskać dotacje. Jeden dotyczy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego bo tam są specjalne środki. Pieniądze na kulturę są także w funduszach Marszałka Województwa Pomorskiego. Chcemy złożyć projekt na aulę i doprowadzić do tego by powstała tam sala koncertowa z dużą ilością miejsc i dobrym odbiorem przez widzów – mówiła starosta na sesji.

Poprzedni artykułPowiat wyremontował jeden z większych zabytków w Lęborku
Następny artykułDawny cmentarz katolicki w Lęborku