Reklama

Na niedzielny XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lęborku, zaplanowano kilkanaście licytacji, w trakcie których będzie można wykupić okolicznościowe fanty, często nie do nabycia w inny sposób. Niektóre ujawnione zostały już przez ofiarodawców, inne poznamy dopiero jutro. Wiemy, że specjalne dary przekażą lęborscy fotografowie oraz burmistrz miasta.

Działający przy LCK Fregata klub fotografów przekaże do licytacji wykonane przez jego członków zdjęcia. Autorami fotografii są Joanna Kraśnik, Andrzej Dąbek, Andrzej Seweryński, Sławomir Łukaszuk, Marek Targoński, Piotr Deyna oraz Krzysztof Falcman. Cena wywoławcza ustalona zostanie w niedzielę przed aukcją. Darczyńcy zapewniają, że będzie zachęcająca.

Lęborski Klub Fotograficzny postanowił włączyć się we wspaniałą ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Paweł Piwka, dyrektor Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. – Pomysł powstał spontanicznie na jednym ze spotkań klubu. Zdjęcia są bardzo ciekawe i zachęcam wszystkich do licytacji. Mamy nadzieję, że fotografie znajdą nabywców i dochód z licytacji znacząco zasili konto Orkiestry.

Paweł Piwka pokazuje jedno z przeznaczonych na sprzedaż zdjęć. / fot. Sławomir Łukaszuk
Paweł Piwka pokazuje jedno z przeznaczonych na sprzedaż zdjęć. / fot. Sławomir Łukaszuk

Nie będzie to jedyny fotograficzny akcent na orkiestrowych aukcjach. Włodzimierz Klata przekazał do zlicytowania kalendarz na rok 2009 „Lębork w 12 odsłonach” z autografami jego autorów, wśród których część jest członkami Lęborskiego Klubu Fotograficznego. Cena wywoławcza: 20zł. Z taką samą ceną zostanie wystawiony ofiarowany przez burmistrza długopis firmy Waterman.

Pod młotek pójdzie także srebrna, okolicznościowo oprawiona moneta o nominale 40 Lewinków. Unikat o numerze 002 wraz z certyfikatem Mennicy Polskiej, wystawiony zostanie na sprzedaż w trakcie głównej licytacji o godzinie 20. Cena minimalna to 100zł, podczas gdy w normalnym obrocie za 40 Lewinków zapłacimy 250zł.

Wciąż głównymi atrakcjami licytacji będą Lęborskie Serducha Szczęścia. Nadal trwa aukcja jednego z  trzech egzemplarzy na Allegro.