Reklama

W ten weekend 20-22 sierpnia w powiecie lęborskim odbędzie się największa tego typu impreza w Polsce Krajowe Dni Ziemniaka – Potato Poland 2021

W programie wydarzenia w Charbrowie (tuż obok Farmy ALEXA) znalazł się także „Piknik Rodzinny Gminy Wicko” w godzinach 12:00-21:00. W programie prezentacja bałtyckich ryb przygotowanych przez regionalnych kucharzy, oraz promocja np. wyrobów spirytusowych z ziemniaka czy piwa rzemieślniczego oraz polskiej żywności.  

Podczas imprezy, oprócz wystawy maszyn i środków do produkcji ziemniaków, odbędą się konferencje naukowo-techniczne, wykłady i panele dyskusyjne, a na poletkach pokazowych będzie można zobaczyć 93 odmiany ziemniaków. Elementem targów będą także pokazy kuchni molekularnej i wykłady o nowoczesnych technikach przetwarzania owoców i warzyw. Wystawcami będą także lokalni producenci ziemniaków. W imprezę mocno zaangażowała się także fabryka Farm Frites Poland.

Impreza ma charakter hybrydowy, całość targów będzie relacjonowana na żywo z dwóch niezależnych studiów telewizyjnych, połączonych z ekipami reporterów zbierających na miejscu relację uczestników. Rejestrowany obraz będzie transmitowany na ogólnodostępną stronę internetową. Konferencje będą tłumaczone symultanicznie na język angielski. Dostępne wirtualne stoiska 3D w technologii mapowania Matterport będą pozwalały na przeniesienie firmy, parku maszynowego i oferowanych produktów do pełnego świata 3D Targów Wirtualnych.

Współorganizatorem XXVIII Krajowych Dni Ziemniaka i Potato Poland 2021 jest Polska Federacja Ziemniaka, IHAR – PIB i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poprzedni artykułKoncert „Andre Rieu. Znowu razem!” LCK „Fregata” zaprasza
Następny artykułProblem bezdomności w Lęborku. Miasto prezentuje działania