Reklama

5 sierpnia spod kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Lęborku na Jasną Górę wyruszyła 25 osobowa grupa pielgrzymów na rowerach. Rowerzyści w drodze do Częstochowy pokonają aż 600 kilometrów.

We wtorek 10 sierpnia uczestnicy 23. Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę dotarli wraz z innymi grupami do Sanktuarium w Licheniu. Zostali tam powitani przez ks. Adama Stankiewicza MIC, wicekustosza sanktuarium, który powiedział, że trud włożony w pokonanie niemalże całej Polski na rowerach z pewnością przyniesie dobre owoce duchowe.

– Piękne jest to, że pandemia nas nie zatrzymała. W tym roku także jedziemy. Ze względu na ubiegłoroczne limity, w tym roku powstały nowe grupy, których teraz jest pięć. Pogoda nam sprzyja, nastroje także. Przy okazji odwiedzamy piękne zakątki naszego kraju – powiedział ks. Tomasz Syldatk, kierownik pielgrzymki.

Pielgrzymi z Lęborka do Lichenia dotarli na rowerach wczoraj po południu. Wieczór był to dla nich czasem wytchnienia i odpoczynku. Pątnicy mogli także zwiedzić sanktuarium. O godz. 21.00 grupa udała się do bazyliki, aby wspólnie modlić się podczas apelu maryjnego.

Rowerowa pielgrzymka z diecezji pelplińskiej na Jasną Górę podzielona jest na 5 grup: podróżują w niej osoby z Lęborka, Kościerzyny, Kartuz, Chojnic oraz Pelplina (grupa kociewska). Łącznie 150 osób.

– Każdego dnia przemierzamy ok. 70 km. Nie forsujemy tempa, gdyż ważne jest także dobre i wartościowe przeżycie tego czasu. Dzięki tej wyprawie pielgrzymi uczestniczą w rekolekcjach w drodze – mają czas na refleksję, na katechezę, na wspólne rozmowy” – dodał ks. Tomasz.

W Częstochowie 23. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej pojawi się 13 sierpnia rano. Po dołączeniu do diecezjalnej pielgrzymki pieszej obydwie grupy razem wejdą na Jasną Górę.

Poprzedni artykułProtestowali na placu Pokoju pod hasłem „Wolni ludzie, wolne media, wolna Polska”
Następny artykułNareszcie można sobie zrobić ładne zdjęcie z dybami i pręgierzem pod lęborskim zamkiem