Reklama

5 sierpnia spod kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Lęborku na Jasną Górę wyruszyła 25 osobowa grupa pielgrzymów na rowerach. Rowerzyści w drodze do Częstochowy pokonają aż 600 kilometrów.

We wtorek 10 sierpnia uczestnicy 23. Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę dotarli wraz z innymi grupami do Sanktuarium w Licheniu. Zostali tam powitani przez ks. Adama Stankiewicza MIC, wicekustosza sanktuarium, który powiedział, że trud włożony w pokonanie niemalże całej Polski na rowerach z pewnością przyniesie dobre owoce duchowe.

– Piękne jest to, że pandemia nas nie zatrzymała. W tym roku także jedziemy. Ze względu na ubiegłoroczne limity, w tym roku powstały nowe grupy, których teraz jest pięć. Pogoda nam sprzyja, nastroje także. Przy okazji odwiedzamy piękne zakątki naszego kraju – powiedział ks. Tomasz Syldatk, kierownik pielgrzymki.

Pielgrzymi z Lęborka do Lichenia dotarli na rowerach wczoraj po południu. Wieczór był to dla nich czasem wytchnienia i odpoczynku. Pątnicy mogli także zwiedzić sanktuarium. O godz. 21.00 grupa udała się do bazyliki, aby wspólnie modlić się podczas apelu maryjnego.

Rowerowa pielgrzymka z diecezji pelplińskiej na Jasną Górę podzielona jest na 5 grup: podróżują w niej osoby z Lęborka, Kościerzyny, Kartuz, Chojnic oraz Pelplina (grupa kociewska). Łącznie 150 osób.

– Każdego dnia przemierzamy ok. 70 km. Nie forsujemy tempa, gdyż ważne jest także dobre i wartościowe przeżycie tego czasu. Dzięki tej wyprawie pielgrzymi uczestniczą w rekolekcjach w drodze – mają czas na refleksję, na katechezę, na wspólne rozmowy” – dodał ks. Tomasz.

W Częstochowie 23. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej pojawi się 13 sierpnia rano. Po dołączeniu do diecezjalnej pielgrzymki pieszej obydwie grupy razem wejdą na Jasną Górę.