Reklama

Na wniosek Premiera RP Mateusza Morawieckiego Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości długoletniemu proboszczowi parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku.

Ustanowiony w 2018 r. medal jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia  Państwa Polskiego obywatelom polskim którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w  1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej  tożsamości i materialnej  pomyślności  Rzeczypospolitej. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w  latach 2018–2022.

Ks. Henryk Krenczkowski święcenia kapłańskie otrzymał w Pelplinie 30 maja 1971 r. z rąk Biskupa Chełmińskiego Kazimierza Józefa Kowalskiego. W czerwcu br. obchodził 50-lecie posługi kapłańskiej. Funkcję proboszcza „Korony” ks. Henryk Krenczkowski pełnił w latach 1994-2018.

Poprzedni artykułAkcja szczepień w toku. Trwają przygotowania do czwartej fali zakażeń koronawirusem
Następny artykułPogoń Lębork ogłosiła nabór dzieci i młodzieży do drużyn piłkarskich