Reklama

„Regiony o niższym poziomie wyszczepienia mogą liczyć się z bardziej dolegliwymi zakazami niż miejscowości, w których odsetek zaszczepionych jest wysoki” – mówił niedawno Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Rząd przygotowuje się na nadejście czwartej fali koronawirusa a my analizujemy dane z postępów szczepień w powiecie lęborskim.

Dane dzisiaj mówią, że odsetek Polaków zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki na koronawirusa wynosi 47,18%. Odsetek zaszczepionych dwiema dawkami to 41,06%.

Jak wyglądają lokalne statystyki?

43,6% mieszkańców Lęborka tj. 15334 osób jest już zaszczepionych dwoma dawkami przeciwko COVID-19. Zaszczepionych min. 1 dawką zostało 46,5% lęborczan (16326 osób).

W skali Polski i Pomorza to dość przeciętny wynik. Najwięcej mieszkańców w skali Polski zaszczepiło się w Podkowie Leśnej – 62,7%. Na Pomorzu tym miejscem jest Gdańsk – 57,8%.

W powiecie lęborskim na akcję szczepień najcieplej odpowiedzieli mieszkańcy Łeby. 52,4% łebian jest już zaszczepionych dwoma dawkami. W Nowej Wsi Lęborskiej wskaźnik ten wynosi 37,1%, w gminie Wicko 36%, a w gminie Cewice 33,6%. W tej ostatniej gminie przewidziane są plenerowe akcje sczepień podczas odpustów parafialnych w Siemirowicach i Cewicach.

Miasto Lębork może wciąż może zgarnąć kasę w konkursie „Gmina na Medal”  Pierwsze 500 gmin w Polsce, które uzyskają poziom zaszczepienia mieszkańców rzędu minimum 67 proc otrzymają po 100 tys. złotych. Czas na zdobycie nagrody jest do 31 grudnia 2021 roku, chyba że pięćset gmin osiągnie taki wskaźnik wcześniej. Lębork zajmuje obecnie 518 miejsce w rankingu.

Poprzedni artykułUlica pod wiaduktem kolejowym Wojska Polskiego/Słupska zalana i nieprzejezdna
Następny artykułMedal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla ks. dr kanonika Henryka Krenczkowskiego