Reklama

Zawodnicy klubu Agoga Gym Lębork pokazali świetne przygotowanie podczas dwudniowych Mistrzostw Polski Północnej w Kickboxingu, które w miniony weekend odbyły się w Kartuzach.

Złote medale Mistrzów Polski w swoich kategoriach zdobyli: Bartek Matyjek, Patryk Klamrowski, Bartek Kwidzinski oraz Dawid Szwalgin. Srebro wywalczyli: Mateusz Pawlik, Jan Kulikowski, Dariusz Baranowski, Agnieszka Grandicka, Anna Głowacka. Za przygotowanie lęborczan do startu w zawodach odpowiadał trener Łukasz Wołocznik.

Wyniki swoich zawodników podsumował Karol Kruzel, trener w Agoga Gym: – Z naszych medalistów chciałbym szczególnie wyróżnić trzech zawodników. Pierwszy to Patryk Klamrowski który ponownie potwierdza to co mówimy od dawna: Będzie o nim głośno! Kolejny start i kolejne podium. Drugim zawodnikiem, o którym chciałbym tu wspomnieć jest Dawid Szwalgin. Dawid mimo młodego wieku to doświadczony wojownik spod znaku Agoga Gym Lębork, który dość często ocierał się o złoto, ale zawsze czegoś brakowało. Tym razem zachował zimną krew i w 100% zrealizował przygotowany plan. Ostatnim zawodnikiem do specjalnego wyróżnienia jest Bartek Matyjek. Miał najtrudniejszą drogę ze wszystkich zawodników. Jako jedyny musiał walczyć w eliminacji do półfinału. Wszystkie pojedynki stoczył w pełnym wymiarze czasowym. Dopiero w finale pozwolił sobie mocniej ruszyć do przodu co zaowocowało knock outem w pierwszej rundzie i kolejnym złotem dla naszego klubu. –

W zawodach uczestniczyło łącznie 59 zawodników. Organizatorem była federacja DFN oraz Pomorski Okręgowy Związku Kickboxingu.