Reklama

Panele fotowoltaiczne zastosowane w gospodarstwie, rozmieszczone na dachu domu, stodoły czy polu, to doskonała opcja oszczędności dla rolników, którzy chcą zdobyć niezależność energetyczną chroniąc się przed nieprzewidywalnymi awariami sieci energetycznej lub brakom w dostawie prądu.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie rolnym świadczy o nowoczesnym i dobrze zaplanowanym agrobiznesie, a pomagają w tym korzystne formy dofinansowania. Obecność instalacji na terenie gospodarstwa znacznie podwyższa wartość nieruchomości i wpływa na wzrost konkurencyjności.

Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym to świetna alternatywa dla tradycyjnych źródeł wytwarzania prądu. W rolnictwie wykorzystywanych jest wiele maszyn i urządzeń, które zasilane energią ze słońca pozwolą na duże oszczędności i uniezależnienie się od monopolistycznych dostawców prądu.

Nadwyżki energii wygenerowane podczas bardzo słonecznych dni, są magazynowane w sieci i pobierane w okresach o mniejszej aktywności słonecznej, poza tym części wyprodukowanej energii gospodarstwo nie jest w stanie spożytkować, dlatego też zakłady energetyczne zobowiązane są do odkupienia niewykorzystanej przez gospodarstwo energii elektrycznej, a to może być źródłem dodatkowego dochodu dla gospodarstwa.

Dostępnych jest wiele programów na dofinansowanie do ekologicznych źródeł energii. Obecnie takie dotacje dla gospodarstw rolnych można uzyskać z programu Czyste Powietrze i Agroenergia.

Ponadto obok programów dofinansowania i dotacji, rolnicy, którzy posiadają tytuł własności lub współwłasności budynków, mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  • +48 669 777 999
  • +48 669 777 246
  • +48 665 777 246
  • [email protected]