Reklama

Ograniczenia jakie znamy na Pomorzu od 13 marca zostaną rozszerzone od 20 marca do 9 kwietnia na cały kraj! Adam Niedzielski wskazał przykłady pozytywnego wypływu lockdownu na spadek dynamiki wzrostu zakażeń. Istnieje obawa, że wysokie wskaźniki zakażeń mogą zmusić rząd do wprowadzenia jeszcze drastyczniejszych kroków zmierzających do zamknięcia kraju w celu powstrzymania pandemii ???

Od soboty 20 marca do 9 kwietnia zamknięte w całej Polsce zostaną m.in. galerie handlowe, hotele, kina, baseny, muzea czy galerie sztuki. Zmieni się tryb nauczania klas I-III szkół podstawowych. Uczniowie przejdą wyłącznie na tryb zdalny!

Minister Niedzielski wskazał, że za trzecią falę odpowiada mutacja brytyjska wirusa. Już 52% przypadków w Polsce to ten rodzaj wirusa. Wg ministra w ciągu tygodnia baza szpitali i ma się zwiększyć o 8 tysięcy łóżek covidowych.

Dziś w Polsce odnotowano 25052 nowych zakażeń. Na Pomorzu odnotowujemy wysoki wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców. W Pomorskim parametr ten wynosi 60,3 osób, w powiecie lęborskim 76,5 osoby.

Tymczasem Urząd Miejski w Lęborku rozpoczął w tym tygodniu dystrybucję dla mieszkańców 131 tysięcy jednorazowych maseczek przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Przyjęto przelicznik 4 sztuki na każdego mieszkańca. Są to maseczki jednorazowe, które spełniają rolę ochronną do czasu zawilgocenia i nie mogą być używane powtórnie. Zostały one przekazane w związku z wysokim wskaźnikiem zakażeń w województwie pomorskim.

Ochronne maseczki trafią w najbliższych dniach do mieszkańców za pośrednictwem instytucji samorządowych, szkół, przedszkoli, dużych zakładów pracy i harcerzy.

Mieszkańcy Lęborka będą mogli odbierać maseczki w Urzędzie Miejskim w Lęborku w dniach: piątek (19.03.2021) w godz. 10.00 – 15.00 oraz sobota (20.03.2021) w godz. 9.00 – 12.00 – wejście od strony parkingu.

Poprzedni artykułIle szczepień na COVID-19 wykonano w powiecie lęborskim? Stan szczepień w kraju i na Pomorzu
Następny artykułRządowe maseczki dla mieszkańców Lęborka. Cztery sztuki na głowę