Reklama

Piątek 12.03 przyniósł nam 62 nowe zakażenia w powiecie lęborskim oraz 969 mieszkańców na obowiązkowej kwarantannie. Na Pomorzu odnotowano dziś 1526 przypadków zakażeń i 24 zgony z powodu COVID-19.

Dobre wiadomości są takie, że samorządy rozpoczynają dystrybucję 254 tysiące jednorazowych masek. Maseczki zostały przydzielone dla powiatu lęborskiego przez Wojewodę Pomorskiego na podstawie decyzji Ministra Zdrowia. Trafiły one do nas z powodu wysokiego wskaźnika zakażeń w naszym powiecie.

Tymczasem 3 fala mocno się wydłuża… Rano w Radio24 główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban mówił, że szczyt epidemii prawdopodobnie przypadnie na koniec kwietnia. Podkreślał, że dzięki szczepionce prognozy rozwoju sytuacji mimo wszystko są niezłe, a przyrost nowych chorych wyhamowuje.- “Do dyspozycji w ogóle w szpitalnictwie jest mniej więcej 100 tys. łóżek szpitalnych – pomijając łóżka onkologiczne, położnicze itd. Do 20, a nawet do 30 tys. zakażeń dziennie te szpitale wytrzymają. Jeżeli przekroczy się 20 tys., to z reguły odbywa się to już kosztem innych chorób” – mówił prof. Horban.

Poprzedni artykuł254 tysiące masek trafi do mieszkańców powiatu lęborskiego
Następny artykułPokłonili się Czerwonej Gwieździe na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Lęborku