Reklama

Jakub Michalak zmaga się z nowotworem. Jego największą fantazją jest klawiatura gamingowa i mikrofon. Realizacją marzenia młodego lęborczanina zajęła się Fundacja Dziecięca Fantazja.

Choroba Kuby zaczęła się niewinnie. W styczniu 2020 r. nastolatka zaczęła boleć głowa, później pojawił się obrzęk powiek. Lekarze twierdzili, że to tylko alergia i nie ma się czym martwić. Kiedy doszło do paraliżu twarzy, chłopiec przeszedł szczegółowe badania, które wykazały guza za okiem. Konieczna była operacja. Okazało się jednak, że Kuba cierpi na nowotwór, histiocytozę z komórek Langerhansa, która zajęła kość czołową, jarzmową, klinową i opony mózgowo-rdzeniowe. Chłopiec jest w trakcie chemioterapii, która ma na celu zwalczenie choroby.

Przez swoje problemy zdrowotne nastolatek spędza czas właściwie tylko w dwóch miejscach – w szpitalu i w domu. Jego odskocznią w tym trudnym okresie są gry komputerowe. Kuba marzy o klawiaturze gamingowej i mikrofonie, dzięki którym zabawa w wirtualnym świecie będzie jeszcze lepsza.

Marzenie Kuby można wesprzeć przez stronę: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/513

Poprzedni artykułPompa ciepła jako nowoczesne źródło ogrzewania. Dostawcy w Lęborku
Następny artykułW Kopaniewie testowano system chroniący ptaki przed kolizją z łopatami turbin wiatrowych