Reklama

Symboliczny czek wraz z umową przedstawicielom SPS ZOZ w Lęborku wręczył w Urzędzie Marszałkowskim marszałek Mieczysław Struk. Szpital w Lęborku dzięki tym środkom kupi cztery kardiomonitory i kolumnę endoskopową – tor wizyjny.

Środki pochodzą z funduszy europejskich dostępnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

– To już kolejny raz, kiedy dzięki unijnemu wsparciu, udzielmy pomocy finansowej podmiotom medycznym z Pomorza na walkę z pandemią koronawirusa – mówił marszałek województwa Mieczysław Struk. – Ponad 7 mln zł dostanie w sumie 12 szpitali. Ze wsparcia skorzystają placówki, bez względu na strukturę właścicielską, które będą mogły kupić niezbędny sprzęt diagnostyczny i wyposażenie niemedyczne. Ponadto, przeprowadzą konieczne prace remontowe tak, aby poprawił się komfort terapii leczonych w nich pacjentów – dodał marszałek Struk.

Poprzedni artykułEcho Ziemi Lęborskiej, serwis lebork.naszemiasto.pl oraz Dziennik Bałtycki oficjalnie w rękach Orlenu i prezesa Daniela Obajtka
Następny artykułCzy droga wojewódzka 212 Chojnice – Bytów – Lębork zmieni się w drogę krajową?