Reklama

Właśnie poznaliśmy najnowsze wytyczne Ministerstwa Zdrowia na kolejne tygodnie. Minister Adam Niedzielski oprócz dezynfekcji, dystansu i maseczek proponuje dodatkowo zainstalowanie w telefonach Polaków specjalnej aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe plus wietrzenie pomieszczeń.

Na konferencji prasowej zwrócono uwagę na coraz popularniejszą w Polsce bardzo zaraźliwą brytyjską mutację wirusa. W województwie pomorskim notujemy obecnie dziennie 32,4 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. To drugi wynik po województwie warmińsko-mazurskim (45 zakażeń na 100 tys. mieszkańców). Średnia w Polsce to 20 przypadków na 100 tys. mieszkańców, w powiecie lęborskim jest on niestety prawie dwukrotnie wyższy. Średnia z ostatnich 7 dni wynosi już 62,3 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców. To piąty wynik w Polsce!

W najbardziej dotkniętym regionie, województwie warmińsko-mazurskim od soboty zamknięte zostaną hotele, galerie, muzea, baseny, a uczniowie klas I-III przejdą na tryb zdalny.

W pozostałych regionach nie przewidziano na razie tego typu ograniczeń. Obecne zakazy zostały przedłużone do 14 marca.

Wprowadzona została obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających z Czech lub Słowacji. Nie dotyczy to osób zaszczepionych lub mających aktualny negatywny wynik testu.

Poprzedni artykułMury Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie pną się do góry!
Następny artykułKonkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Składanie prac do 30 marca