Ambasador Niebieskich Bohaterów - Stowarzyszenie Niebieski Skarb
Ambasador Niebieskich Bohaterów // fot. Małgorzata Prochowska
Reklama

Ogłoszony został właśnie konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam” związany z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Wiedzy o Autyzmie. Termin składania prac plastycznych mija 30 marca.

Poprzez organizację konkursu lęborskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu Niebieski Skarb chce przybliżyć nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom i innym mieszkańcom wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez zaangażowanie w plastyczną aktywność organizatorzy chcą kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, zachęcać do twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Konkurs ma być dobrym pretekstem do przekazania dzieciom w przystępny sposób informacji o autyzmie. One żyją i uczą się wśród nas!

W edycji 2021, podobnie jak wcześniej wprowadzona została kategoria dla dzieci z niepełnosprawnością. Wyrównuje ona niejako szanse takich osób w rywalizacji oraz zachęca je do aktywności i integracji. Konkurs w tym roku przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 kwietnia 2021 roku. Dla nagrodzonych i wyróżnionych, tak jak zawsze, czekają atrakcyjne nagrody!

Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie Stowarzyszenia Niebieski Skarb >>

Poprzedni artykułOd 27 lutego ściągamy przyłbice czy szaliki i obowiązkowo chodzimy w maseczkach
Następny artykułWydłuża się lista kierowców z odebranym prawem jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym