Znak drogowy - Krępa Kaszubska
Reklama

W Powiecie Lęborskim najczęściej prawko można stracić w drodze do Łeby w Krępie Kaszubskiej. Prawo jazdy na 3 miesiąca policja zabiera po przekroczeniu dozwolonej prędkości o 51 km/h.

Odwiedziliśmy Krępę Kaszubską by zobaczyć dlaczego właśnie to miejsce naraża kierowców na słone mandaty i utratę uprawnień do kierowania pojazdów. Nie bez znaczenia było niedawne wydłużenie terenu zabudowanego o około 1 kilometr w kierunku Lęborka. Rozpoczyna się on teraz na terenie delikatnie mówiąc mało zabudowanym i przebiega przez długi fragment wśród pół i łąk…

Jadąc z Lęborka w kierunku Łeby zieloną tablicę z nazwą miejscowości miniemy jeszcze przed zakrętem. Tablica teren zabudowany ustawiona jest 300 metrów dalej. Od tego miejsca przez 2 kilometry do Cmentarza Marszu Śmierci obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Szeroka prosta droga, pojedyncze zabudowania i rolniczy krajobraz zachęcają do szybszej jazdy. W centrum miejscowości ruch spowalnia elektroniczna tablica z pomiarem prędkości. Jadąc w drugą stroną mamy z kolei z górki. Przekroczenie „pięćdziesiątki” jest tu bardzo częste.

Poprzedni artykułKonkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Składanie prac do 30 marca
Następny artykułWielki baner reklamowy w historycznym centrum Lęborka. Pytania o legalność na sesji Rady Miejskiej