Reklama

„Jesteśmy o krok od narodowej kwarantanny” – mówił w środę 4.11 na konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki. Od soboty na terenie całego kraju wschodzą nowe restrykcje sanitarne. Gdy nie pomogą czeka nas lockdown. „Bardzo proszę tych, którzy dalej chcą protestować – protestujcie, ale w internecie, a nie w przestrzeni publicznej. Żeby za 2 tygodnie zaświeciło się światło w tunelu, musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa” – powiedział na konferencji M. Morawiecki.

Nowe przepisy obowiązujące od 7 listopada, a w przypadku szkół od 9 listopada:

Zdalne nauczanie dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych (Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach). Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada.

Zamknięcie galerii handlowych z wyjątkiem funkcjonujących w nich sklepów spożywczych, aptek, drogerii czy usług

Handel – w mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2.

Zamknięcie placówek kultury (teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych i innych).

Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.

Ograniczenie liczby wiernych w kościołach do 1 os na 15m2 (obecnie 1 osoba na 7m2).

Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada. Utrzymane zostały także wszystkie poprzednia obostrzenia.

W Polsce odnotowano dzisiaj 24692 zakażeń koronawirusem w tym 1352 przypadków na Pomorzu. Ostatniej doby na COVID-19 zmarło 57 osób i 316 osób z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Na terenie powiatu lęborskiego zanotowano dzisiaj (4.11) 13 nowych przypadków zakażeń, wczoraj 27 przypadków. Obecnie w naszym powiecie notujemy 528 aktywnych przypadków osób z koronawirusem.

Poprzedni artykułSzpital tymczasowy na Pomorzu będzie na AmberExpo. Realizatorem Grupa LOTOS
Następny artykułNoc Kryształowa (Kristallnacht) w Lauenburgu