Codzienny raport sytuacji w związku z epidemią koronawirusa w powiecie lęborskim.
Codzienny raport sytuacji w związku z epidemią koronawirusa w Lęborku i powiecie lęborskim.
Reklama

W weekend i poniedziałek stwierdzono 122 przypadków (54 w sobotę, 35 w niedzielę i 33 w poniedziałek). To wynik o 50% wyższy niż tydzień wcześniej w tych samych dniach tygodnia, gdzie zanotowano 81 zakażeń (24-26 października)

Według dzisiejszego raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku na terenie powiatu lęborskiego notujemy aktualnie 501 aktywnych przypadków osób z koronawirusem i jest to najwyższy wynik od początku pandemii.

Od początku pandemii w powiecie odnotowano zachorowania u 655 osób. 154 osoby wyzdrowiały.

W województwie pomorskim notujemy na dzień 2 listopada 13564 aktywnych przypadków zakażeń. 490 osób przebywa w szpitalach.

Od 27 października 2020 roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Lęborku zrezygnowała z publikowania szczegółowej tabeli z podziałem zakażeń na poszczególne gminy, liczbę osób które wyzdrowiały w gminach, przebywają w szpitalach oraz liczbie osób na kwarantannie w skali powiatu i poszczególnych gmin. Jak czytamy w informacji jaką otrzymaliśmy dzisiaj Sanepid zrezygnował z przygotowywania danych, cytuajemy: „ze względu na konieczność skupienia się pracowników na działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. W obecnej sytuacji epidemicznej przygotowywanie czasochłonnej tabeli stało się przeszkodą w sprawnych działaniach tut. organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej.”

Poprzedni artykułPomorskie Nagrody Literackie rozdane. Przedstawiamy laureatów
Następny artykułSzpital tymczasowy na Pomorzu będzie na AmberExpo. Realizatorem Grupa LOTOS