Reklama

Lęborski SANEPID poinformował, że druga osoba w powiecie lęborskim, u której wykryto obecność patogenu SARS-COV-II, jest już zdrowa. Tym samym, w powiecie lęborskim brak wykrytych, aktywnych zakażeń koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 148 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia covid-19 w poniedziałkowy poranek, 25 maja. Trzy osoby są mieszkańcami Pomorza. Do potwierdzonych w ostatnich dniach 10 przypadków zakażenia w jednostce wojskowej w Malborku, dołączyły kolejne, stwierdzone u osób objętych kwarantanną.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku poinformowała w poniedziałek 25.05, że w izolacji przebywa w sumie 65 osób na terenie powiatu lęborskiego. To najniższy wynik od czasu, gdy rozpoczęliśmy podawać dane 30.03.

Wyzdrowiało już 9 276 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu covid-19 w szpitalach przebywa 2 268 chorych, a kwarantanną objęto 78 259 osób.

Łącznie na Śląsku przebadano ponad 36 tys. górników. U ponad 3,3 tys. z nich wykryto koronawirusa. Obecnie diagnozowani są jeszcze członkowie ich rodzin, ale już od kolejnego tygodnia liczba nowych przypadków w tym województwie powinna spadać – powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Adrusiewicz.

Poprzedni artykułInnowacyjna technologia Uniwersytetu Gdańskiego i BioVentures Institute w walce z COVID-19
Następny artykułŚmiertelna pułapka na jeże w Nowej Wsi Lęborskiej? Wójt nie wie dlaczego zdechły, ale monitoruje sytuację