Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Reklama

Ministerstwo Zdrowia we wtorek poinformowało o rekordowej liczbie 595 zakażeń w skali kraju – to głównie skutek nowych ognisk choroby w środowiskach górniczych na Górnym Śląsku. Od początku epidemii jest już 16921 przypadków. Wtorek przyniósł na Pomorzu 28. zgon i cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem – w sumie wykryto ich dotychczas 489.

Zmarła osoba to 81-letnia kobieta – mieszkanka powiatu wejherowskiego, która hospitalizowana była w Gdańsku. Sanepid potwierdził, że zgon jest związany z ogniskiem epidemii w Domu Seniora „Bryza” w Koleczkowie, skąd pochodzi duża część ofiar w województwie pomorskim. Na Pomorzu jest już tylko jeden powiat – człuchowski – gdzie nie stwierdzono dotąd zakażenia koronawirusem.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku poinformowała, że w kwarantannie na obszarze powiatu lęborskiego przebywa 178 osób. Ponad połowa, 91 osób, izolowana jest w Lęborku.

Lęborskie starostwo poinformowało, że przeprowadzone zostały badania przesiewowe na obecność przeciwciał koronawirusa u pensjonariuszy i obsługi w Domu Pomocy Społecznej nr 1. Wszystkie wyniki były negatywne.

WIĘCEJ: Brak zakażonych w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku. Wkrótce kolejne badania >>

Kierujemy na Śląsk dodatkowe siły, dodatkowych pracowników inspekcji sanitarnej, urzędów wojewódzkich, którzy pomagają pobierać wymazy od pracowników sektora wydobywczego i od ich rodzin – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu za skuteczną pracę i walkę z epidemią. „Dziś Łukasz jest niejednokrotnie obiektem bezpardonowych ataków także ze strony mediów i musi stawiać temu czoła. Łukasz – masz moje pełne wsparcie!” – napisał we wtorek premier.

Poprzedni artykułBrak zakażonych w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku. Wkrótce kolejne badania
Następny artykułLęborskie Dni Jakubowe 2020 odwołane! Powodem epidemia koronawirusa