Lęborskie Dni Jakubowe
Lęborskie Dni Jakubowe
Reklama

Organizatorzy Święta Miasta poinformowali we wtorek 12 maja o odwołaniu imprezy w lipcu 2020 roku. Z powodu pandemii COVID-19 odwołane zostały także inne imprezy sportowe, kulturalne czy rekreacyjne w Lęborku.

Pełna treść oświadczenia Witolda Namyślaka, burmistrza Lęborka:

Szanowni Państwo!

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia jako samorząd podejmujemy radykalne działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez, zawodów oraz uroczystości, przynajmniej do końca sierpnia 2020 roku. Odwołujemy niestety Lęborskie Dni Jakubowe 2020.

Tylko jeżeli wprowadzimy tak radykalne ograniczenia dotykające działalności nas wszystkich, mamy szansę ograniczyć rozpowszechnianie się tego groźnego wirusa.

Drodzy mieszkańcy Lęborka!

Do tej pory w naszym mieście nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, jednak w związku ze stanem podwyższonej gotowości i decyzjami Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także kwestiami sanitarno-epidemiologicznymi, kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, wprowadziliśmy zmiany w funkcjonowaniu wielu placówek, miejskich instytucji i organizacji życia publicznego, w tym organizacji imprez i uroczystości.

Szkoły zamknięte są do 25 maja oraz odwołane zostały wszystkie imprezy i zajęcia dodatkowe, edukacyjne, sportowe i integracyjne. Nieczynne są też wszystkie świetlice. Rozpoznawana jest kwestia otwarcia przedszkoli.

Do odwołania zamknięte są: Pływalnia Miejska, kino „Fregata”, Stacja Kultura, place zabaw oraz siłownie zewnętrzne. Nie są organizowane również zawody sportowe.

W ograniczonym zakresie działają od niedawna Stadion Miejski, boiska przy szkołach podstawowych, Środowiskowy Dom Samopomocy „Lwiątko” oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Z podobnym zaleceniem najwyższej ostrożności i troski o zdrowie mieszkańców zwracam się do wszystkich organizatorów, stowarzyszeń i grup działających w naszym mieście na rzecz mieszkańców, w tym szczególnie Seniorów. To grupa o podwyższonym ryzyku zachorowania, dlatego – zgodnie   z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego – apeluję o powstrzymanie się od organizowania grupowych spotkań. 

Specjalne zasady obowiązują także w Urzędzie Miejskim w Lęborku, w jednostkach funkcjonujących na terenie miasta oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Zachęcam, by sprawy w tych miejscach załatwiać drogą elektroniczną, bądź – jeśli sprawa nie jest  pilna – w późniejszym terminie.

Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Musimy zachować spokój, podstawowe środki ostrożności. Nie lekceważmy zagrożenia.

Witold Namyślak
Burmistrz Miasta Lęborka

Poprzedni artykułSANEPID Lębork: w powiecie bez nowych zakażeń, w Polsce rekordowy przyrost [STAN EPIDEMII 12.05.2020]
Następny artykułBadania na koronawirusa bez wysiadania z auta od teraz także w Lęborku