Reklama

Od 4 maja pomorskie firmy mogą ubiegać się o pożyczkę płynnościową, finansowaną ze środków województwa.

– Na ten cel wygospodarowaliśmy 30 mln zł. Według mojej wiedzy, w dniu 4 maja będzie to pierwsze w Polsce tego rodzaju wsparcie uruchomione w takiej skali, a nie jedynie zapowiadane – mówi marszałek Mieczysław Struk.

Pieniądze za pośrednictwem Pomorskiego Funduszu Rozwoju trafiły do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o., który będzie udzielał pożyczek. Najwyższa kwota, o jaką można wnioskować to 150 tys. zł. Co ważne, oprocentowanie będzie zerowe, a maksymalny okres spłaty pożyczki wyniesie aż 5 lat. Będzie też możliwy dwunastomiesięczny okres zawieszenia spłat.

– Jesteśmy już przygotowani do przyjmowania wniosków o pożyczkę płynnościową. Będzie można je składać w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym od najbliższego poniedziałku – informuje Aneta Grzębska prezes PFP.

Do dyspozycji wnioskodawców są doradcy w pięciu oddziałach na terenie województwa pomorskiego.

– Przedsiębiorcy już pytają o szczegóły. Spodziewamy się wniosków przede wszystkim od firm, które w tej chwili nie mogą wykonywać swojej działalności gospodarczej np. kosmetyczne, fryzjerskie. Odbieramy też telefony od przedsiębiorców z branży turystycznej i restauracyjnej – dodaje Grzębska.

Wnioski można składać w formie elektronicznej ale umowę trzeba będzie podpisać osobiście z doradcą. Szczegóły dotyczące pożyczki płynnościowej znajdują się na stronie Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Poprzedni artykułOpanowano ognisko koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku
Następny artykułNowe terminy rekrutacji na Uniwersytecie Gdańskim na rok akademicki 2020/2021