Koronawirus - raport z powiatu lęborskiego
Koronawirus - raport z powiatu lęborskiego
Reklama

W porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia poinformowano o 122 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w Polsce w tym 14 w województwie pomorskim. Jeden ze zdiagnozowanych przypadków dotyczy młodego mężczyzny z powiatu lęborskiego.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował w niedzielę rano, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 14 osób z terenu województwa pomorskiego – 8 osób miasto Gdańsk, 1 osoba powiat gdański, 1 osoba powiat kartuski, 1 osoba powiat lęborski, 1 osoba powiat starogardzki, 2 osoby powiat wejherowski.

W dniach od 12 marca do 17 kwietnia br. wykonano badania w kierunku obecności wirusa SARS-COV-2 u 93 osób z terenu powiatu lęborskiego – nowszych danych obecnie nie znamy.

WIĘCEJ: Testy na koronawirusa w powiecie lęborskim. Przebadano 93 mieszkańców [STAN EPIDEMII 17.04.2020] >>

Jeszcze wczoraj, powiat lęborski był białą plamą na mapie zakażeń województwa pomorskiego:

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd w całej Polsce u 11 395 osób, z których 526 zmarło. Wyzdrowiało 2265 chorych.

Według danych, które w piątek przekazała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku, na terenie powiatu lęborskiego w kwarantannie przebywało 168 osób. To najniższa liczba od 30 marca, czyli od dnia w którym poznaliśmy oficjalne statystyki. Niemal połowa wszystkich izolowanych osób przebywa w Lęborku.

Poprzedni artykułKwarantanna w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym. Personel zarażony koronawirusem
Następny artykułOd poniedziałku bezpłatny test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu w Gdańsku