Reklama

O 545 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia w niedzielę, 19 kwietnia. To rekord. Dotąd najwyższa liczba przypadków była 5 kwietnia – 475. O 166 nowych zakażeniach koronawirusem dowiedzieliśmy się w poniedziałek rano. Obecnie w kraju jest 9453 zdiagnozowanych chorych, w tym 211 na Pomorzu.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku poinformowała w poniedziałek rano, że na terenie powiatu lęborskiego w kwarantannie przebywa 214 osób. Nie wykryto zarażenia koronawirusem w powiecie. Od 12 marca do 17 kwietnia badania w kierunku obecności wirusa SARS-COV-2 wykonano u 93 osób z terenu powiatu lęborskiego.

W kierunku koronawirusa przebadano dotąd 204 246 próbek; w ciągu ostatniej doby zrobiono ponad 11,2 tys. testów – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa hospitalizowane są 2 482 osoby, kwarantanną objętych jest 124 311, a pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 17 436. Wyzdrowiało 1 040 osób.

W środę badania potwierdziły zakażenie u jednego z pracowników Domu Pomocy Społecznej „Polanki” w Gdańsku. W sobotę rano pozytywny wynik na obecność wirusa otrzymało 16 osób – podopieczni i jeden pracownik. Zostali przetransportowani do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Jak informuje Urząd Miejski w Gdańsku, sytuacja w domu pomocy społecznej jest stabilna. Stan zdrowia mieszkańców monitoruje stale lekarz zakaźnik.

Dotychczas na Pomorzu wyzdrowiało 39 osób.

Od 20 kwietnia zniesiony jest ogólny zakaz przemieszczania się. Oznacza to, że dozwolone jest przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, np. chodzenie na spacery, bieganie, czy jazda na rowerze. Od dzisiaj bez ryzyka mandatu od policji czy nie daj Boże Sanepidu można wejść do lasu, parku czy pojechać do Łeby na plażę. W sklepach zakupy jednocześnie zrobi więcej klientów, a w kościołach pomodli się o wiele więcej wiernych.

WIĘCEJ: Od poniedziałku 20 kwietnia nowe zasady reżimu antywirusowego >>

Poprzedni artykułOd poniedziałku 20 kwietnia nowe zasady reżimu antywirusowego
Następny artykułDom Pomocy Społecznej Nr 1 w Lęborku poszukuje lokalnego koordynatora zbiórek