Reklama

Po kilku dniach wzrostów, dziś po raz pierwszy suma osób objętych kwarantanną w powiecie lęborskim, spadła. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku podała, że na dzień 16 kwietnia w izolacji przebywa 310 osób – nie wykryto żadnej infekcji. Na Pomorzu od początku epidemii potwierdzono 181 zachorowań.

W szpitalu w Gdańsku z powodu koronawirusa zmarł drugi pacjent na Pomorzu, 72-letni mężczyzna. W czwartek rano, 16 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia informuje o 189 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia w kraju – w tym dwa dotyczą Pomorza. W Polsce jest aktualnie 7771 chorych.

Od czwartku 16 kwietnia do odwołania w miejscach ogólnodostępnych trzeba zakrywać usta i nos przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki. Szczegóły dotyczące nowego zakazu poznaliśmy zaledwie w środę wieczorem.

WIĘCEJ: Poznaliśmy zasady powszechnego zakrywania ust i nosa w związku z epidemią >>

Dość symboliczne i bardzo ostrożne – tak wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówi o zapowiedzianym luzowaniu obostrzeń, które w czwartek mają być ogłoszone przez premiera. Myślę, że to nie będzie otwieranie drzwi, tylko ich uchylenie – dodał. – Zdjęty zostanie zakaz wstępu do lasów, ale zamknięta będzie infrastruktura towarzysząca – m.in. ścieżki edukacyjne, miejsca biwakowe, parkingi – powiedział w czwartek PAP minister środowiska Michał Woś. Poniedziałkowy termin otwarcia lasów może zostać dotrzymany – dodał.

Poprzedni artykuł380 wykrytych infekcji w środę. Na Pomorzu wyzdrowiało 21 osób
Następny artykułWiceszef MZ: zapowiadane luzowanie obostrzeń będzie dość symboliczne i bardzo ostrożne