Reklama

Nowe dane przesłane przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczną w Lęborku sygnalizują kolejny przyrost osób przebywających w izolacji na terenie powiatu lęborskiego. Od wczoraj liczba osób w kwarantannie wzrosła o 20 do w sumie 331. Brak wykrytych zakażeń koronawirusem.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował w środę rano, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z terenu województwa pomorskiego – 1 osoba powiat gdański,  1 osoba miasto Gdańsk. W sumie w województwie wykryto do tej pory 177 przypadków, 16 osób wyzdrowiało, hospitalizowanych jest także 16 osób. 1165 jest w kwarantannie, 1901 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Jedna osoba zmarła.

Liczba potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła w środę do 7408, po tym, jak potwierdzono 206 nowych przypadków. Zmarło kolejnych pięć osób, w sumie to 268 osób – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Pod koniec tygodnia spodziewamy się dostawy tzw. szybkich testów antygenowych; przyspieszy to diagnostykę koronawirusa – zapowiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przypomniał też, że laboratoria w Polsce mogą wykonać obecnie ok. 20 tys. testów na dobę.

Żabka wprowadza do dystrybucji w swoich sklepach maseczki ochronne sprzedawane bez zysku. Cena jednej maseczki w 10-paku wyniesie poniżej 1,62 PLN brutto. Dodatkowo sieć przekaże nieodpłatnie pół miliona maseczek medycznych do szpitali. Do sprzedaży trafi blisko 8 milionów jednorazowych maseczek ochronnych, które będą do nabycia w ponad 6 tys. sklepach w opakowaniach po 10 sztuk – w cenie 16,17 zł za pakiet. Do 16 kwietnia br. maseczki pojawią się we wszystkich sklepach Żabka w całej Polsce. Firma zapowiada, że kolejna transza pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu.

Według naukowców z Uniwersytetu Harvarda okresowe ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią Covid-19 w USA mogą być konieczne aż do 2022 roku, jeśli wcześniej nie zostanie wynaleziona szczepionka lub radykalnie nie zwiększy się wydolności szpitali.

Poprzedni artykułKoronaBilans wtorku: wyzdrowiało 618 osób. Na Pomorzu bez nowych przypadków
Następny artykułApteki w Lęborku nie pełnią dyżurów nocnych i świątecznych. Powodem braki kadrowe?