Reklama

74 tys. zł kosztowała modernizacja bocznej płyty boiska na Stadionie Miejskim w Lęborku. Przy boisku zamontowanych zostało 6 masztów oświetleniowych z lampami o łącznej mocy 18.000 watów. Dzięki temu, zawodnicy Pogoni będą mogli grać na stadionie także po zmroku.

Pierwszy trening przy sztucznym oświetleniu odbył się w poniedziałkowy wieczór 15 grudnia.

Pierwszy trzening przy światłach odbył się w poniedziałek. / fot. pogon.lebork.pl
Pierwszy trening przy światłach odbył się w poniedziałek. / fot. pogon.lebork.pl

– Wszyscy byliśmy ciekawi jak to w praktyce zafunkcjonuje. Na dzień dzisiejszy, jak na pierwszy raz, uważam że wygląda to bardzo dobrze. Mamy możliwość przeprowadzenia wszelkiego rodzaju zajęć. – powiedział na oświetlonej płycie trener Andrzej Małecki. – Bardzo się cieszymy, że mimo poślizgu udało się zrealizować tą inwestycję. W najbliższym czasie, w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej planujemy przeprowadzić co najmniej jeden trening w tygodniu tu na stadionie oczywiście z wykorzystaniem oświetlenia.

Pogoń ligowe rozgrywki wznowi najprawdopodobniej 10 marca 2009r. Do tego czasu drużyna trenuje na sali oraz od teraz na oświetlonym stadionie. W ostatnich tygodniach zawodnicy Pogoni (seniorzy i juniorzy) korzystali z boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Gimnazjum nr 2, które również posiada sztuczne oświetlenie.

źródło: pogon.lebork.pl
Poprzedni artykułTwarze lęborskiej bezpieki
Następny artykuł„Jest taki dzień…” – koncert kolęd