Reklama

W czwartkowe popołudnie 18 grudnia tego roku, w lęborskiej Szkole Muzycznej odbył się szkolny koncert kolęd i pastorałek pt. „Jest taki dzień…”. Nie ma wątpliwości, iż uroczystość ta cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Lęborka, którzy wypełnili „po brzegi” salę koncertową PSM I st. Głównym organizatorem koncertu jest dyrektor szkoły Wojciech Siedlik, którego organizacyjnie wsparli nauczyciele: Mirosław Pawlak, Mariusz Mańkowski, Beata Sitarz, Ewa Studzińska, Bogna Sujkowska, Marcin Warduliński, Małgorzata Henclik.

Koncert odbywał się bez zapowiedzi. Ustalona na próbach kolejność prezentacji sprawiła, iż toczył on się w odpowiednim tempie. Śpiewana i grana kolęda przyczyniła się do powstania niepowtarzalnej atmosfery zbliżających się świąt, pełnych wzruszenia i radości. Wszyscy wykonawcy znajdowali się na scenie. Dało się zauważyć świąteczne akcenty strojów. Wyróżniały się dzieci z klas I-III cyklu sześcioletniego ze złotymi i czerwonymi „kołnierzami”.

W tegorocznych prezentacjach dominowała forma zespołowa. Najliczniej zaprezentowała się „biała” klasa fletu (11 uczniów). Ciekawym zestawieniem były kolędy wykonane przez kwintet akordeonowy ze skrzypcami. Miłą niespodzianką zarówno dla słuchaczy jak i wykonawców był występ pedagogów: Mirosława Pawlaka – trąbka i Mariusza Mańkowskiego – fortepian.

fot. Joanna Kraśnik, Sławomir Łukaszuk

Pod koniec koncertu, piszący te słowa złożył wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia i cała sala zaśpiewała wspólnie Gdy się Chrystus rodzi.

Spotkanie zakończyły dwa utwory wykonane przez sekcję dętą (flety, klarnety, saksofony, trąbki). Pomimo wysiłku towarzyszącemu przygotowaniom, dzieci były szczęśliwe, że mogą zaprezentować na scenie swoje umiejętności wokalno- instrumentalne.

W tym roku koncertowi towarzyszył kiermasz świąteczny, na który złożyły się prace dzieci działu plastycznego Powiatowego Ogniska Artystycznego.

Tekst opracował Wojciech Siedlik.