Zgoda na wymianę opon dla osób używających aut do dojazdu do pracy
Zgoda na wymianę opon dla osób używających aut do dojazdu do pracy
Reklama

Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących potrzeb – podały w czwartek branżowe organizacje motoryzacyjne. Dodały, że inni mogą poczekać.

Jak czytamy we wspólnym komunikacie organizacji, na skutek interwencji Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Związku Dealerów Samochodów (ZDS) resort zdrowia wydał zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb.

Wskazano, że kierowcy, którzy nie przemieszczają się w tym okresie swoim autem oraz dla tych objętych obowiązkową kwarantanną, mogą jeszcze poczekać z wizytą w warsztacie.

WIĘCEJ: Policja walczy z koronawirusem masowo kontrolując obywateli. Mandat za jeżdżenie „bez celu”, spotkanie na ławce, korzystanie z myjni >>

„Doceniamy szybką reakcję Ministerstwa Zdrowia na nasz apel” – powiedział, cytowany w komunikacie prezes PZPM Jakub Faryś. „Jesteśmy przekonani, że rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zezwolenia na sezonową wymianę opon przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących codziennych potrzeb – takich jak robienie zakupów spożywczych – wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego” – zaznaczył.

W komunikacie podkreślono, że warto korzystać z usług serwisów, które stosują procedury ochrony przeciw koronawirusowi.

WIĘCEJ: Obowiązkowe zakrywanie twarzy od 16.04 i przedłużony reżim antywirusowy. Rząd aktualizuje narzucony rygor >>

Jak dodano, PZPO przygotował wytyczne dla serwisów oponiarskich, jak postępować, by zachować bezpieczeństwo w trakcie epidemii. Przy zastosowaniu się do nich, kierowcy będą mniej narażeni na zarażenie się w serwisie koronawirusem niż na kolizję lub wypadek drogowy jeżdżąc na złych oponach.

ŹRÓDŁO (PAP) Longina Grzegórska-Szpyt lgs/ amac/
Poprzedni artykułMiasto Sopot mocno tnie budżet przeznaczony na inwestycje. Oszczędności sięgną 40 mln złotych
Następny artykułW czwartek 370 nowych zakażeń koronawirusem. Rekord kwarantanny w pow. lęborskim